Luka Kolin je zbral 30 obramb. 20-letnik je odlično izkoristil priložnost. Olimpija ima po dolgih letih znova dva vrhunska vratarja. Foto: SŽ Olimpija

Ljubljančani so prejšnji teden osvojili šest točk na treh tekmah. Na spektaklu v Tivoliju so premagali KAC po kazenskih strelih s 7:6. V Salzburgu so osvojili točko, potem ko so vodili že s 3:1. V soboto so v zelo pomembni tekmi ugnali Asiago s 4:2.

Odlična predstava mladega Kolina
Trener Antti Karhula se je odločil, da bo v zelo zgoščenem sporedu tekem menjal vratarja. Tokrat je začel Luka Kolin, ki je imel veliko dela. Vse do 38. minute je ohranil mrežo nedotaknjeno in na koncu zbral 30 obramb. Še vedno so manjkali poškodovani Žiga Pavlin, Aljoša Crnović in Rok Kapel.

2.380 gledalcev se je zbralo v zelo dotrajani dvorani Gaborja Ocskaya. Moderno dvorano v Szekesfehervarju bodo zgradili kmalu in v naslednji sezoni bo že v uporabi. Glasni navijači so pričakovali lahko zmago, a so se pošteno ušteli, saj so Ljubljančani z disciplinirano in učinkovito igro popolnoma zasluženo odnesli vse tri točke.

Trevor Gooch je bil odličen tudi na Madžarskem. Izjemni napadalec ima že na mizi ponudbe za naslednjo sezono in težko ga bo zadržati v Ljubljani. Foto: www.alesfevzer.com

Izjemni Gooch znova na pravem mestu
Zmaji so povedli v 8. minuti. Miha Zajc je na desni strani našel Marisa Bičevskisa, ki je takoj podal pred vrata. Trevor Gooch je matiral Dominika Horvatha in se veselil že 15. zadetka v letošnji sezoni.

Stipsicz vlil upanje Madžarom pred koncem druge tretjine
V 27. minuti je Nik Simšič za vrati sijajno opazil, da je Marcel Mahkovec pridrsal pred gol. Popolnoma osamljen je z natančnim strelom povišal na 0:2. Madžari so nato močno pritisnili in znižali dve minuti pred koncem druge tretjine, ko je Bence Stipsicz z močnim diagonalnim strelom poslal plošček pod prečko. Kolin je bil nemočen, ker so branilci Olimpije zamudili in pustili Stipsiczu preveč prostora.

Učinkoviti zmaji napolnili mrežo gostiteljev v zadnji tretjini
Na začetku zadnje tretjine so Ljubljančani zelo trpeli v obrambi. Gostitelji so dolgo krožili po napadalni tretjini, a jim ni uspelo izenačiti. Po petih minutah je Olimpija lažje zadihala in izpeljala nekaj protinapadov. Prostora je bilo ogromno, saj so Madžari vse sile usmerili v napad. V 50. minuti je Dodero na levi strani zaposlil Goocha, ki je imel veliko prostora pred vrati in zlahka je potisnil plošček v mrežo.

V zadnji tretjini so Ljubljančani utišali glasne navijače. Foto: SŽ Olimpija

Nilsson zatresel lastno mrežo po lepi akciji Simšiča
Le 42 sekund zatem je Žiga Pance na desni strani našel Simšiča, ki je poslal plošček pred vrata, branilec Henrik Nilsson pa ga je z drsalko potisnil v lastno mrežo za 1:4. Zmajem je uspevalo vse, Madžari pa so imeli sklonjene glave in kar težko je bilo verjeti, da imajo na lestvici 25 točk več od Olimpije.

Prvi gol Vodlana v Ligi IceHL
V 56. minuti je Taneli Ronkainen streljal z desne strani, Luka Vodlan pa je spretno podstavil palico in postavil končni izid. To je bil njegov prvi zadetek v Ligi IceHL. Razmerje v strelih na vrata je bilo 31:26.

Kolin: To je bila ena najzahtevnejših tekem v letošnji sezoni
"Držali smo se navodil trenerja. Ustavili smo jih v njihovih prehodih v napadalno tretjino. To je bila ena najzahtevnejših tekem v letošnji sezoni. Dober začetek leta in veselim se že naslednjih tekem," je povedal Kolin.

"Pokazali smo res dobro igro, mogoče so imeli Madžari na začetku kar nekaj priložnosti, a vse njihove poskuse nam je uspelo zadržati. Povedli smo in na koncu zmagali. Občutki ob prvem golu v ligi so res neverjetni, zelo sem zadovoljen," je dodal Vodlan.

V sredo ob 19.15 v Tivoli prihaja Gradec, ki je na dnu lestvice, a je 1. decembra že odnesel tri točke.