Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
06.05.2022
Slikarka Tea Kralj še vedno opazuje svet, kot ga je v otroških letih. Kadar jo odnesejo misli, opazuje razpoke v stenah, prah, ki se tam nabira, in spontano izrisujoče se vzorce okolice. Od nekdaj jo je zanimala materialnost in k tej se vrača še danes.
15.05.2022
Če je pred tremi leti na prvem simpoziju o razstavljanju na Slovenskem že prvi referat pokazal, kako veliko je treba na tem področju še preučiti, je ob pripravi drugega dogodka potrebo po tem potrdilo število prijavljenih prispevkov.
24.04.2022
Ali je to sploh fotografija, je pomislek, ki bi se znal poroditi obiskovalcu razstave Onkraj objektiva v Mali galeriji CD-ja. A to ni past, v katero bi se postavitev lovila, pač pa njen namen. Odpira razmislek o tem, kaj fotografija pravzaprav je.
20.04.2022
Leta 1937 je bil v Ljubljani prvi "elitni umetniški ples", ki ga je priredilo 14 mladih umetnikov z enim ciljem: zbrati sredstva za svoje delovanje. Tedaj morda še manj znani umetniki so se zapisali med največje likovnike slovenske umetnosti.
06.04.2022
Samo zbirka NUK-a ima skoraj 3000 tiskov iz 16. stoletja, ki prihajajo iz večine takratnih evropskih tiskarskih centrov. To je podatek, ki je premalo znan, pravi Ines Vodopivec, pomočnica ravnatelja NUK-a in članica sveta Europeane.
13.03.2022
Grafična oblikovalka in ilustratorka Eva Mlinar verjame, da dobra knjižna naslovnica ni zgolj vizualno mamljiva, ampak zmore povzeti tudi vsaj atmosfero, če ne celo vsebine knjižnega dela.
01.03.2022
"Kaj pa ti? Si še živ," sliši Radko Polič – Rac, ko gleda lobanjo na risbi Metke Krašovec. Zvedava je, skoraj hudomušno zre v gledalca s praznimi očesnimi jamicami. In igralec jo je postavil na začetek razstave manj znanih del te slovenske umetnice.
26.02.2022
Analize poslikav rimske vile na Muzejskem trgu v Celju kažejo, da je najdba morda še pomembnejša, kot so mislili. Če bodo domneve stroke potrjene, bodo dopolnile vedenje o rimskem slikarstvu in lahko v novo luč postavile celo freske v Pompejih.
30.05.2022
Dolgo življenjsko pot je sklenil Boris Pahor, eden najbolj prevajanih slovenskih pisateljev, ki je preživel najhujše trenutke 20. stoletja in svoje življenje posvetil predvsem izpričevanju resnice. Star je bil 108 let.
02.02.2022
Parket šolske telovadnice v Zagorju ob Savi je prešla množica copat več generacij učencev, dokler ni po desetletjih rabe odsluženih tal umetnik Boris Beja s krampom odstranil, jih očistil in reartikuliral v premislek o disciplini, identiteti in dialogu.
25.01.2022
"Med Brižinskimi spomeniki in Primožem Trubarjem je srednji vek, ki je prepoln brihtnih, radovednih in ustvarjalnih ljudi."
26.12.2020
Celjski strop je bil, skrit pod pozneje dodanim platnom, dolgo povsem neznan. Delo, ki so ga odkrili šele dobrih 300 let po nastanku, spada med največje umetnine na Slovenskem in je obenem ena največjih enigem slovenske umetnostne zgodovine.
Neveljaven email naslov