Foto: TV Slovenija/posnetek zaslona
Foto: TV Slovenija/posnetek zaslona

Pomočnik vodje celjske kriminalistične policije Aleš Slapnik je v izjavi za javnost predstavil nekaj podrobnosti v povezavi s ponedeljkovim tragičnim dogodkom v Grobelnem. Po njegovih besedah je 61-letni moški ustrelil 57-letno partnerico. Policija je po prejetju obvestila o streljanju na kraj dogodka napotila več patrulj, saj je šlo za izjemno nevaren postopek. Glede na obvestila se je storilec po streljanju oborožen umaknil v stanovanjsko hišo.

Policista policijske postaje Šmarje pri Jelšah sta ob prihodu na kraj ustreljeno žensko odnesla na varnejše območje in jo predala šmarskim reševalcem, ki so jih zaradi nevarnega postopka opremili z neprebojnimi jopiči.

Sorodna novica Nova družinska tragedija: ustrelil partnerico in si sodil sam

Oba sta umrla na kraju dogodka

Z ogledom in zbiranjem obvestil so kriminalisti ugotovili, da je 61-letni moški s pištolo pred stanovanjsko hišo ustrelil 57-letno zunajzakonsko partnerico in po dejanju odšel v stanovanjsko hišo, kjer je ustrelil še sebe. Ko so policisti vstopili v stanovanjsko hišo, je 61-letnik še kazal znake življenja.

Reševalci so mu takoj nudili prvo pomoč, organizirali so tudi helikopterski prevoz, vendar je storilec kljub hitremu nudenju pomoči zaradi poškodb na kraju samem umrl, je dejal Slapnik.

Na kraju dogodka je umrla tudi ustreljena ženska.
Po njegovem mnenju se je tragedija najverjetneje zgodila zaradi večletnega nesoglasja med partnerjema, vendar o kakršnem koli nasilju med njima niso bili nikoli obveščeni.

Policija: Če sumite nasilje za štirimi zidovi, ga prijavite

Foto: TV Slovenija/posnetek zaslona
Foto: TV Slovenija/posnetek zaslona

Tudi na celjskem območju je zelo prisotno nasilje v družinah. Do vseh vrst nasilja, še posebej do družinskega, imajo na Policijski upravi Celje ničelno toleranco.

Lani so tako obravnavali 316 kaznivih dejanj nasilja v družini, leta 2019 311, leta 2018 pa 319.

Letos je celjska policija izrekla 49 ukrepov prepovedi približevanja žrtvam družinskega nasilja. Lani pa so na območju te policijske uprave izrekli 287 ukrepov prepovedi približevanja, leta 2019 pa 313.

Večinsko prepričanje o nasilnih dejanjih in njihovih storilcih je, da gre za nerazumno in nepredvidljivo ravnanje alkoholikov, odvisnikov od prepovedanih drog, duševno nestabilnih in obupanih ljudi. Vendar je nasilje pogosto prisotno tudi v na zunaj zelo urejenih družinah. Vse žrtve nasilja pa policija znova poziva, naj vsako obliko nasilja takoj prijavijo policiji, ker le na ta način lahko storijo vse, da žrtev zaščitijo in proti storilcu pravočasno ukrepajo.

Prav tako policija poziva sorodnike žrtev, sosede, znance, skratka vse, ki posumijo, da se za štirimi zidovi dogaja nasilje, da jih o tem obvestijo.

Nekaj podrobnosti umora in samomora v Grobelnem