Nove in stare slovenske odbojkarske prvakinje. Mariborčanke se veselijo tretjega zaporednega naslova. Foto: BoBo
Novogoričanke so v finalu nadoknadile zaostanek z 0:2 v zmagah, na koncu pa vendarle morale priznati premoč favoriziranim Mariborčankam. Primorke ostajajo pri treh naslovih (2003, 2007, 2008). Foto: BoBo

Mariborčanke so odlično odprle tekmo, povedle s 7:3, nato pa suvereno niz odločile v svojo korist s 25:21. Novogoričanke so v drugem nizu pokazale boljši obraz in vodile že s 17:9. Kazalo je na miren zaključek niza, a so se Štajerke vrnile in izenačile na 19:19. Končnica je spet pripadla domačim, ki so s točko Tine Grudine niz dobile s 25:22.

Branilke naslova so odgovorile v tretjem nizu, ko so slavile s 25:17. Domače tekmovalke so v četrtem držale korak z gostjami do 6:6, nato pa so Mariborčanke višale prednost in povedle z 12:7. Branik je stopnjeval ritem in kmalu je postalo jasno, da Novogoričanke nimajo moči za preobrat. Varovanke Bruna Najdiča so niz dobile s 25:18.

Igralka tekme je bila Iza Mlakar, ki je dosegla 34 točk.

Najdič po porazu na prejšnji tekmi ni delal drame
"Po porazu v Mariboru nismo delali drame. Opravili smo dva dobra treninga, strnili svoje vrste, verjeli vase. In to je bilo ključno. Moje punce so se odlično odzvale, zavedale so se svoje kakovosti in res odigrale dobro tekmo. A bistvo so bili naši treningi, punce so delale maksimalno, za kar so bile proti odličnim tekmicam tudi nagrajene. Njim gredo zasluge za uspeh, moja vloga je bila samo, da sem verjel vanje," je pojasnil trener Mariborčank Bruno Najdič.

Domači trener Vasja Lipicer Samec seveda ni bil zadovoljen: "Tekmo je odločil psihološki vidik. Mi v glavah enostavno nismo bili pravi, kar so tekmice izkoristile. Nekaj stvari smo se naučili, tako da lahko pozitivno vstopimo v naslednjo sezono. Ponosni smo, da smo napolnili dvorano, vsaka čast našim navijačem, ki so znali pozdraviti tudi tekmice."