21-letni Džang Boheng je prvič tekmoval na svetovnih prvenstvih in takoj osvojil zlato medaljo, na katero je kitajska moška gimnastika v mnogoboju čakala od leta 2017. Foto: Reuters

Boheng je zbral 87,981 točke, srebrni Japonec 87,964. Tretji je bil Ukrajinec Ilija Kovtun s 84,899 točke.

"Prvič sem tekmoval na svetovnem prvenstvu in uspelo mi je kar zmagati. Na koncu sem nestrpno čakal, da se na semaforju izpiše rezultat, odločitev je bila zelo tesna," je povedal Boheng, ki se ni prebil v kitajsko ekipo za olimpijske igre v Tokiu.

Japonec Hašimoto se je moral zadovoljiti s srebrno medaljo. Foto: Reuters

Na zadnjem orodju, drogu, kjer je Hašimoto v Tokiu osvojil naslov olimpijskega prvaka, je Boheng ohranil minimalno prednost. Hašimoto je bil sicer na tem orodju boljši, skupno pa mi je malo zmanjkalo, da bi združil naslov olimpijskega in svetovnega prvaka v mnogoboju. Na koncu je zelo športno priznal poraz: "Džang je bil nocoj boljši. Nedvomno je številka ena na svetu. Vedel sem, da bi moral na drogu narediti brezhibno vajo, kar pa ni bilo tako enostavno."

V ženski konkurenci je bila v četrtek v mnogoboju najboljša Rusinja Angelina Melnikova.

V soboto in nedeljo bodo na SP-ju na Japonskem potekali še boji za medalje na posameznih orodjih. Boheng bo poskušal še kakšno medaljo osvojiti na krogih in drogu, Hašimoto pa bo tekmoval v finalu parterja, konja z ročaji, bradlje in droga.

Trije slovenski telovadci so ostali brez finalnih nastopov. V kvalifikacijah mnogoboja je Lucija Hribar končala na 38. mestu, Tjaša Kysselef je bila 14. na preskoku in 81. na gredi, Sašo Bertoncelj pa v svojem zadnjem nastopu v karieri 15. na konju z ročaji.