Ljubljančani v evropskem pokalu ne poznajo zmage že od 1. februarja letos, ko so v prejšnji sezoni evropskega pokala doma premagali predstavnika iz Benetk. Foto: KK Cedevita Olimpija/Tine Ružič

Ljubljančani so na gostovanju v Badaloni dobili tri četrtine, usodna je bila 2. četrtina, ki jo je s 27:19 dobil Joventut. Na izenačeni tekmi se je v zadnji četrtini vodstvo izmenjalo kar 12-krat, a ob koncu sta Jaka Blažič in Justin Cobbs v zadnjih 15 sekundah igre zgrešil meta za tri, ki bi osrečila Cedevito Olimpijo. Niz porazov v Evropskem pokalu je vključno z lansko sezono tako podaljšan že na 16 zaporednih porazov.

Feliz zadel ob koncu obeh polčasov

Cobbs v Badaloni v zadnjih sekundah zgrešil trojko za zmago Cedevite Olimpije

Začelo se je predvidljivo in po okusu Kataloncev, ki so povedli z 12:7, a nato se je razigral Dewayne Stewart, ki je zapored zadel dve trojki, zgledu je sledil z dvema trojkama še Luka Ščuka in oranžni zmaji so dobili prvo četrtino s 26:22.

Ljubljančani so na začetku 2. četrtine z nizom 5:0 pobegnili za 10 točk in nadzorovali potek igre do 17. minute, ko je bilo po prostih metih Jake Blažiča 43:36. A nato se je gostom ustavil met z razdalje, Katalonci pa so začeli prebijati obrambo, izničili zaostanek in še pred odmorom tudi povedli.

Pika na i je bila trojka Andresa Feliza sekundo pred iztekom polčasa. Kot je prehitel sireno v podaljšku na prvem medsebojnem soočenju v Ljubljani ...

Olimpija je bila ravno proti Joventutu na prvem srečanju doma najbližje evropski zmagi, saj so Katalonci v Ljubljani zmagali po podaljšku z 88:87. Foto: www.alesfevzer.com

Usodna poškodba Sowa?

V tretji četrtini so gostitelji dvakrat pobegnili za šest točk, a vseeno je bil izid trikrat izenačen, nazadnje pri 63:63, nakar je Deshaun Thomas s trojko poskrbel za prednost Joventuta pred zadnjo četrtino. Vmes je Olimpija ostala brez Amadouja Sowa, ki se je poškodoval po skoku v napadu. Izguba požrtvovalnega igralca, ki bi še kako koristil v končnici.

Ljubljančani so se borili in večino zadnje četrtine sta se ekipi izmenjavali v vodstvu – do zadnje pol minute je bilo kar 12 menjav vodstva. Zadevali so Stewart, Matković, Ščuka, Cobbs in Blažič, a v ključnem trenutku je zatajil sicer predtem izvrsten met za tri. Ključne tri točke za zmago Joventuta je dosegel kdo drug kot Andres Feliz.

Najboljša strelca v zasedbi trenerja Simoneja Pianigianija sta bila D. J. Stewart z 20 točkami in Karlo Matković, ki jih je dosegel 15. Skupaj so Ljubljančani zadeli 10 od 21 metov za tri točke.

Sorodna novica Feliz v podaljšku prehitel sireno za zmago Joventuta v Stožicah

Najprej derbi s Krko, nato obisk Bešiktaša

Cedevita Olimpija bo do izteka leta 2023 odigrala še pet tekem, dve v evropskem pokalu in tri v regionalnem tekmovanju. V soboto jo najprej ob 15. uri čaka slovenski derbi v Ligi ABA proti Krki v Stožicah, prihodnji teden na evropskem parketu pa Bešiktaš iz Carigrada.