Šport - Arhiv

Real Madrid kljub veliki napaki Courtoisa do zanesljive zmage

La liga Real Madrid kljub veliki napaki Courtoisa do zanesljive zmage

21.9.2024

Nogometaši madridskega Reala so se po slabšem startu v sezono hitro zbrali in v 6. krogu odpravili Espanyol s 4:1. Gostje so povedli na začetku drugega polčasa, potem pa je kraljevi klub prestavil v prestavo višje.

Rdeči vragi zapravili številne priložnosti in vse bolj izgubljajo stik z vrhom

Premier liga Rdeči vragi zapravili številne priložnosti in vse bolj izgubljajo stik z vrhom

21.9.2024

Nogometaši Manchester Uniteda so v 5. krogu Premier lige osvojili le točko. Crystal Palace se je z borbeno predstavo na Selhurst Parku z rdečimi vragi razšel brez zadetkov.

Svetina zagotovil zmago Jeseničanom po kazenskih strelih

Alpska liga Svetina zagotovil zmago Jeseničanom po kazenskih strelih

21.9.2024

SIJ Acroni Jesenice so uspešno začele novo sezono Alpske lige. Bregenzerwald je izgubil proti železarjem z 2:3 po kazenskih strelih. Hokejisti Celja so doživeli poraz. Vipiteno je bil boljši s 5:2, potem ko je že zaostajal z 0:2.

Šebenik zagotovil novo odmevno zmago Slovencem, ki se borijo za medalje

Šah Šebenik zagotovil novo odmevno zmago Slovencem, ki se borijo za medalje

21.9.2024

Slovenski šahisti so v predzadnjem krogu šahovske olimpijade, ki se bo v nedeljo končala v Budimpešti, z 2;5:1,5 premagali pete nosilce Nizozemce in so na izjemnem tretjem mestu. Slovenke so po dveh porazih tokrat visoko premagale Albanke, s 3:5:0,5.

Jeruzalem Ormož zanesljivo v 2. krog Evropskega pokala

Rokomet Jeruzalem Ormož zanesljivo v 2. krog Evropskega pokala

21.9.2024

Rokometaši Jeruzalema Ormoža so se uvrstili v drugi krog Evropskega pokala, potem ko so v uvodnem krogu v dveh tekmah premagali litovski Granitas-Karys s skupnim izidom 67:54.

Hočevar izjemno sezono kronal z drugim mestom v skupnem seštevku

Kanu Hočevar izjemno sezono kronal z drugim mestom v skupnem seštevku

21.9.2024

Žiga Lin Hočevar je s sedmim mestom na zadnji tekmi svetovnega pokala v slalomu na divjih vodah v Seu d'Urgellu med kanuisti v skupnem seštevku osvojil drugo mesto.

Roglič: Popolnoma nič se ne obremenjujem z uvrstitvijo

SP v kolesarstvu Roglič: Popolnoma nič se ne obremenjujem z uvrstitvijo

21.9.2024

Slovenija ima na svetovnem prvenstvu v kolesarstvu letos izjemno visoke cilje. V Zürichu bo na cestni dirki nastopila z zelo kakovostno ekipo, za začetek pa bo Primož Roglič v nedeljo lovil odmeven rezultat tudi v vožnji na čas.

Werder jo je s

Bundesliga Werder jo je s "petardo" v mreži še dobro odnesel proti izjemnim Bavarcem

21.9.2024

Nogometaši Bayerna, ki so maja prvič po enajstih letih ostali brez lovorike, so udarno odprli novo sezono. V 4. krogu je bil Werder popolnoma nemočen proti Bavarcem (0:5). To je bila uspela generalka pred obračunom s prvaki iz Leverkusna.

Norris dobil kvalifikacije v Singapurju

Formula 1 Norris dobil kvalifikacije v Singapurju

21.9.2024

Britanec Lando Norris (McLaren) bo na nedeljski dirki formule ena za VN Singapurja začel s prvega startnega mesta. V kvalifikacijah je za 0,155 sekunde premagal Nizozemca Maxa Verstappna (Red Bull).

Vlade Divac o Luki Dončiću

Citat za prebrat Vlade Divac o Luki Dončiću

21.9.2024

Rad gledam Luko Dončića. Zelo mi je všeč njegova košarka, a imel sem svoje razloge, zakaj sem se odločil, kot sem se. Čas bo pokazal, ali sem se zmotil.

Peharc v Pragi zasedel 15. mesto

Plezanje Peharc v Pragi zasedel 15. mesto

21.9.2024

Anže Peharc je na tekmi svetovnega pokala v balvanskem plezanju v Pragi zasedel 15. mesto. Soliden dosežek pa ni zadoščal za uvrstitev v večerni finale, v katerem se bo za zmago merilo najboljših šest polfinalistov.

Krimovke tudi po treh tekmah ostajajo neporažene

Liga prvakinj Krimovke tudi po treh tekmah ostajajo neporažene

21.9.2024

Rokometašice Krima Mercatorja so v tretjem krogu skupinskega dela Lige prvakinj vpisale tretjo zmago. V Romuniji so slovenske prvakinje premagale Glorio Bistrito s 35:30.

Erzar četrta v Rasnovu; tri Slovenke med deset

Skoki Erzar četrta v Rasnovu; tri Slovenke med deset

21.9.2024

Slovenska smučarska skakalka Tina Erzar je osvojila četrto mesto na tekmi za poletno veliko nagrado v Rasnovu v Romuniji.

Zidanšek na Tajskem klonila v polfinalu

Tenis Zidanšek na Tajskem klonila v polfinalu

21.9.2024

Slovenska teniška igralka Tamara Zidanšek je izpadla v polfinalu turnirja WTA serije 250 v Hua Hinu na Tajskem z nagradnim skladom 240.000 evrov.

Poplatnik zadel za delitev točk na ljubljanskem derbiju

Prva liga Poplatnik zadel za delitev točk na ljubljanskem derbiju

21.9.2024

Na prvi tekmi 9. kroga Prve lige so se v ljubljanskem derbiju pomerili nogometaši Olimpije in Brava (1:1). Zmaji so povedli prek Pedra Lucasa, gostom pa je točko priboril Matej Poplatnik.

Nikolić: Zavedam se, kaj v Sloveniji pomeni Olimpija

Intervju Nikolić: Zavedam se, kaj v Sloveniji pomeni Olimpija

21.9.2024

"Gre za trenerja, ki ve, kaj hoče. Svoj sistem je dodelal do podrobnosti. Od tega ne odstopa in je zelo avtoritativen. Veseli me tudi nepopustljiva miselnost," je o trenerju Cedevite Olimpije Zvezdanu Mitroviću v intervjuju za MMC povedal Aleksej Nikolić.

Real Madrid neposredno v finale interkontinentalnega pokala

Nogomet Real Madrid neposredno v finale interkontinentalnega pokala

21.9.2024

Finale interkontinentalnega pokala za naslov svetovnega klubskega prvaka v nogometu bo odigran na stadionu Lusail v Dohi, je sporočila Mednarodna nogometna zveza (Fifa). Evropski prvak Real Madrid je uvrščen neposredno v finale.

Navijači Crvene zvezde ne smejo na tekmi v Milano

Liga prvakov Navijači Crvene zvezde ne smejo na tekmi v Milano

21.9.2024

Italijanska policija je navijačem Crvene zvezde prepovedala obisk gostovanj njihovega kluba v Ligi prvakov pri milanskih klubih Interju in AC Milanu.

Simšič: Sanjski začetek sezone zame in za ekipo

Liga ICEHL Simšič: Sanjski začetek sezone zame in za ekipo

21.9.2024

V petek zvečer v Tivoliju ni bil na sporedu finale Lige IceHL, tudi končnica se še ni začela, to je bil 1. krog rednega dela. 3732 ljudi je napolnilo dvorano na Celovški 25 in poskrbelo za spektakel. Hokejisti Olimpije niso razočarali navijačev.

Slovenci ugnali Norveško na čelu s prvim igralcem sveta Carlsenom

Šah Slovenci ugnali Norveško na čelu s prvim igralcem sveta Carlsenom

20.9.2024

Slovenski šahisti so v devetem krogu šahovske olimpijade, ki se bo v nedeljo končala v Budimpešti, s 3:1 presenetljivo premagali Norveško, za katero je igral tudi prvi igralec sveta Magnus Carlsen. Slovenci niso izgubili nobene partije.