Konstantinos Mavropanos je v 55. minuti z glavo zapečatil usodo topničarjev. Foto: EPA

Liverpool je po torkovi zmagi v gosteh nad Burnleyjem (0:2) ostal v vodstvu in ima dve točki prednosti. West Ham je po deseti zmagi napredoval na šesto mesto.

Souček poskrbel za hitro vodstvo West Hama
Češki vezist Tomaš Souček je goste v 13. minuti popeljal v vodstvo, ko je z desnico potisnil žogo v mrežo po podaji Jarroda Bowena. Oleksandru Zinčenku in Gabrielu ni uspelo izbiti žoge. Videosodnik si je ogledal posnetek in ugotovil, da žoga ni bila v avtu ob podaji, zato je bil zadetek priznan. Najlepšo priložnost za izenačenje je imel Bukayo Saka, ki je v 42. minuti stresel vratnico.

Tomaš Souček je šokiral vodilno ekipo Premier lige v 13. minuti. Foto: EPA

Mavropanos natančen po podaji iz kota
Na začetku drugega polčasa so se topničarji hitro znašli v velikih težavah. Grški branilec Konstantinos Mavropanos je v 55. minuti z glavo povišal na 0:2. Kot je izvedel James Ward-Prowse, žogo je natančno podal pred vrata, Mavropanos pa je žogo od prečke in vratnice poslal v mrežo.

Jezni trener Arsenala Mikel Arteta je po uri igre moral nekaj spremeniti. Vstopila sta Reiss Nelson in Eddie Nketiah. Pritisk se je stopnjeval. Gabriel Jesus je z glavo streljal naravnost v Alphonsa Areolo, ki je imel tokrat imeniten večer. V 74. minuti je z nogo odbil nevaren poskus Leandra Trossarda.

Benrahma zapravil še najstrožjo kazen
V 82. minuti je Saka padel v kazenskem prostoru West Hama. Sodnik Michael Oliver je le zamahnil roko in njegovo odločitev je potrdil videosodnik. V sodnikovem dodatku je gostiteljem že zmanjkalo idej. V 95. minuti je Declan Rice spotaknil Emersona v kazenskem prostoru in Oliver je takoj pokazal na belo točko. Said Benrahma je izvedel strel z enajstih metrov, s parado pa se je izkazal vratar David Raya, a takoj zatem je bilo konec tekme.

David Moyes je v petih dneh spravil dva angleška velikana na kolena. Foto: EPA

To je bila prva zmaga West Hama na stadionu Emirates po 16 letih. David Moyes se je veselil druge sladke zmage v tednu dni, potem ko je v soboto ugnal še Manchester United z 2:0. Njegovi varovanci so odigrali zelo taktično. Arsenal je imel 74-odstotno posest, razmerje v strelih je bilo 30:6 (8:3 v okvir vrat), v kotih pa 10:3.

Poraz Tottenhama v Brightonu
Brighton je ugnal Tottenham s 4:2. Gostitelji so vodili že s 4:0, potem ko je Joao Pedro dvakrat uspešno izvedel enajstmetrovko. Najlepši gol je dosegel v 63. minuti Ekvadorec Pervis Estupinan s 25 metrov, ko je zadel tik pod stičiščem prečke in vratnice. Tottenham je šele v zadnjih enajstih minutah ublažil poraz.