Alisson Becker je bil potrt po koncu srečanja na stadionu Emirates. Foto: EPA

Pred štirimi tedni sta se ekipi srečali v 3. krogu Pokala FA. Arsenal je zapravil številne priložnosti, v zadnjih minutah pa nato izpadel z 0:2.

Liverpool je doživel prvi poraz v Premier ligi na zadnjih 16 tekmah. Pred nedeljskim večerom je zadnjič izgubil 30. septembra proti Tottenhamu. Uvrstil se je v finale ligaškega pokala, v osmino finala Pokala FA in v osmino finala Evropske lige.

Bukayo Saka je poskrbel za vodstvo Arsenala. Foto: EPA

Saka kronal začetno premoč Arsenala
Topničarji so začeli odločno in zasluženo povedli po četrt ure igre. Martin Ödegaard je sijajno podal do Kaia Havertza. Nemški reprezentant je sam stekel proti Alissonu Beckerju, ki pa je njegov strel odbil. Akcijo je spremljal Bukayo Saka, ki je odbito žogo potisnil v prazno mrežo.

Avtogol Gabriela po akciji Luisa Diaza
Liverpool je bil brez pravih idej v napadu. V tretji minuti sodnikovega dodatka v prvem polčasu mu je vseeno uspelo izenačiti. Nepopustljivemu Luisu Diazu je uspelo v padcu spraviti žogo pred vrata, William Saliba je bil premalo odločen. Branilec Gabriel je bil na nepravem mestu in od njegove roke se je žoga odbila v mrežo.

Luis Diaz se je veselil izenačenja tik pred odmorom. Foto: EPA

Martinelli kaznoval ogromno napako Alissona
V 67. minuti je branilec Gabriel poslal dolgo žogo v kazenski prostor Liverpoola, Alisson je zapustil vrata in trčil z Virgilom van Dijkom. Gabriel Martinelli je popolnoma neoviran le še potisnil žogo v prazno mrežo. Vratar Liverpoola se je lahko le držal za glavo.

Liverpool ni bil blizu izenačenja, ni mu uspelo pritisniti. V 84. minuti je imel Jakub Kiwior veliko priložnost za povišanje vodstva, a je preslabo streljal z glavo.

Konate izključen dve minuti pred koncem
Dve minuti ped koncem rednega dela je branilec Ibrahima Konate podrl Kaia Havertza. Sodnik Anthony Taylor je iz žepa potegnil drugi rumeni karton in zadnje minute so gostje odigrali le z deseterico.

Trossard potrdil zmago topničarjev
Na sporedu je bilo še sedem minut sodnikovega dodatka. V 92. minuti je Leandro Trossard, ki je vstopil četrt ure pred koncem, prodrl v kazenski prostor po levi strani. Odločil se je za strel s petih metrov. Van Dijk je skušal posredovati, a je žogo potisnil med nogama nesrečnega Alissona v lastno mrežo.

Arteta: Dobili smo zalet in znova smo boju za naslov
"Zdaj smo znova točno tam, kjer želimo biti. Znova igramo konstanstno na visoki ravni. Ta zmaga res pomeni veliko, saj ima Liverpool neverjetno ekipo. Trenutno so v najboljši formi med vsemi velikani v Evropi. Liverpool že šest ali sedem let igra zelo konstantno, nima veliko padcev forme. Dobili smo zalet in znova smo boju za naslov. Veliko smo se naučili v lanski sezoni," je poudaril trener Arsenala Mikel Arteta. Lani so iemoi topničarji na začetku aprila osem točk naskoka pred Manchester Cityjem, nato pa so popolnoma popustili. Na naslov angleškega prvaka čakajo že 20 let. V sezoni 2003/04 so ga osvojili brez poraza.

Alejandro Garnacho je zrežiral gladko zmago rdečih vragov. Foto: EPA

Höjlund z zadetkom proslavil 21. rojstni dan
Po dolgem času so Old Trafford zadovoljni zapuščali navijači Manchester Uniteda. S tremi točkami so rdeči vragi nadgradili četrtkovo zmago v Wolverhamptonu in odpravili West Ham s 3:0.

V 23. minuti jih je v vodstvo popeljal Rasmus Höjlund, ki je na svoj 21. rojstni dan postal najmlajši igralec Uniteda z doseženim golom na štirih zaporednih tekmah. Pred tem Danec, ki je letos poleti prestopil iz Atalante, mreže ni zatresel na 14 tekmah.

V drugem polčasu se je z dvema goloma izkazal še Alejandro Garnacho. 19-letni Argentinec je bil natančen v 49. in 84. minuti.

Cunha s hat-trickom potopil Chelsea
Wolverhampton je še drugič v tej sezoni premagal Chelsea. Na Stamford Bridgeu so modri znova doživeli hladno prho (2:4). Matheus Cunha je bil junak popoldneva s tremi zadetki.

Phil Foden je bil junak ponedeljkovega večera na stadionu Community. Foto: EPA

Hat-trick Fodna za zmago Manchester Cityja
Na zadnji tekmi 23. kroga je Brentford izgubil proti Manchester Cityju z 1:3. Sinjemodri zaostajajo za Liverpoolom le še dve točki, imajo pa tudi tekmo manj.

Manchester City je po dolgem času nastopil v polni zasedbi. Tekmo sta začela Erling Haaland in Kevin De Bruyne, vseeno pa so se prvi veselili gostitelji. Brentford, ki je v prejšnji sezoni dobil oba dvoboja s Cityjem, je povedel z zadetkom francoskega napadalca Neala Maupayja v 21. minuti, ki je izkoristil neodločnost obrambe gostov matiral E.

Domači vratar Mark Flekken je ubranil prvih devet strelov na vrata, klonil je šele v sodnikovem podaljšku prvega polčasa, ko je napako njegove obrambe kaznoval Phil Foden.

Isti igralec je v drugem polčasu dosegel še dva zadetka. V 53. minuti je bil natančen z glavo, v 70. pa je zadel po podaji Haalanda.

S štirimi zadetki v zadnji tekmi kroga je padel tudi nov rekord Premier lige po doseženih zadetkih v enem krogu (45), odkar v ligi sodeluje dvajset moštev.