Navijači Interja proslavljajo scudetto pred milansko katedralo Duomo. Foto: Reuters

Inter je prekinil prevlado Juventusa, ki je bil verižni prvak Italije od leta 2012, skupno pa ima slovita zasedba iz Torina rekordnih 36 naslovov italijanskega prvaka.

Trener Interja Antonio Conte se veseli osvojitve scudetta. Foto: Reuters

Inter ima štiri kroge pred koncem italijanskega prvenstva nedosegljivih 13 točk prednosti pred Atalanto in Milanom.

"Od danes naprej bomo bolj sproščeni, zaspali bomo mirni in zadovoljni z doseženim. Veselimo se z vsemi, ki so si prizadevali, da bi se Inter vrnil na zmagovita pota. To je eden največjih uspehov v moji karieri. Odločitev, da sem prevzel Inter, ni bila preprosta, saj takrat ekipa ni bila pripravljena na zmage. Poleg tega je bil nasproti Juventus, ki sem ga dolgo treniral (med letoma 2011 in 2014, op. a.), devet let so bili prvaki. Danes lahko rečemo, da je ves naš trud poplačan, veselim se z Interjem," je osvojitev scudetta za oddajo 90. minuta komentiral trener črno-modrih Antonio Conte. Ni želel napovedovati, kakšna bo njegova prihodnost, povedal je le: "Dosegli smo neverjeten uspeh in rad bi užival v tem trenutku."

To je velik dan tudi za 36-letnega slovenskega vratarja Samirja Handanovića, ki proslavlja prvo veliko lovoriko.

Samir Handanović proslavlja prvo veliko lovoriko v karieri. Foto: EPA

Inter zanesljiv proti Crotoneju
Inter je v soboto opravil nalogo proti Crotoneju (0:2). Ta je sicer pogumno začel srečanje, v drugem delu prvega polčasa pa se je Inter prebudil in prevzel pobudo. V 23. minuti je po strelu Romeluja Lukakuja Crotone rešila vratnica. Ta je pomagala gostiteljem tudi v 40. minuti, ko je Lautaro Martinez po samostojni akciji streljal z vrha kazenskega prostora. Na odmor sta ekipi odšli brez golov.

Christian Eriksen je Inter povedel v vodstvo proti Crotoneju. Foto: Reuters

Inter je povedel v 69. minuti, ko je po podaji Romeluja Lukakuja zadel Christian Eriksen z okoli 17 metrov. Lukaku se je v 83. minuti še sam vpisal med strelce, a so sodniki po pregledu posnetka gol razveljavili zaradi prepovedanega položaja.

Milančani so vendarle podvojili prednost v tretji minuti sodniškega dodatka. Hiter protinapad je začel Nicolo Barella, podal je Achrafu Hakimiju, ki je stekel pred gol in žogo poslal v mrežo med nogama vratarja Crotoneja.

Inter je v zadnjih sekundah tekme imel še eno priložnost, žogo je pred vrata poslal Ivan Perišić, a dva soigralca sta bila prepozna, da bi žogo potisnila v mrežo.

Navijači Interja proslavili prvi naslov prvaka po letu 2010
Zadetka s tekme Crotone - Inter

Remi Atalante
Atalanta je remizirala proti Sassuolu (1:1). Od 22. minute je ekipa iz Bergama imela igralca manj na igrišču, potem ko je bil izključen Pierluigi Gollini. Kljub temu je v 32. minuti povedla po golu Robina Gosensa, izenačujoči gol pa je na začetku drugega polčasa po uspešno izvedeni enajstmetrovki dosegel Domenico Berardi.

Glavni sodnik Luca Pairetto je v 75. minuti pokazal rdeči karton Marlonu in na enajstmetrovko, a je domači vratar Andrea Consigli ubranil strel Luisa Muriela, tako da je ostalo pri izidu 1:1. Slovenski reprezentant Josip Iličić je bil na klopi gostujoče zasedbe, trener Gian Piero Gasperini pa ga ni poslal v igro.

Nogometaši Juventusa so tako stekli v objem Cristiana Ronalda, ki je Juventusu priboril pomebno zmago. Foto: Reuters
Lazio je premagal Genoo s 4:3. To je bila že enajsta zaporedna zmaga sinjemodrih na Olimpicu, kar je nov klubski rekord. Foto: EPA

Ronaldo Juventusu zagotovil pomembno zmago
V Vidmu sta se pomerila Udinese in Juventus (1:2). Prvak v odhajanju je bil večji del tekme v zaostanku, saj je domača ekipa povedla že v deseti minuti po golu Nahuela Moline. V končnici dvoboja je stara dama iz Torina vendarle uprizorila preobrat in dosegla pomembno zmago v boju za Ligo prvakov. Oba gola je dosegel Cristiano Ronaldo, prvega v 83. minuti z enajstmetrovke, drugega pa v 89. minuti z glavo po podaji Adriena Rabiota.

Atalanta, Juventus in in Milan so po 34. krogu na drugem mestu z 69 točkami.