Shannon Shorter je dosegel 25 točk, od tega 15 v drugem polčasu. Foto: Split/Ivica Čavka

Pri Olimpiji je Karlo Matković dosegel 21 točk in 12 skokov. V zadnji četrtini je Split povedel za 16 točk (81:65), na začetku zadnje minute pa je bilo pri 89:83 še nekaj upanja za preobrat. A kaj, ko je Olimpija podobno kot v torek (ob porazu v Evropskem pokalu v Litvi pri ekipi Wolves Vilnius) spet slabo odigrala odločilne sekunde.

Najprej koš polnil Funderburk, nato Shorter
Ob polčasu je bilo 53:47. Splitčani so bili zelo natančni, met je bil v prvih dveh četrtinah 58-odstoten (na koncu 56,5-odstoten). Center Derek Funderburk je vseh svojih 14 točk dosegel do odmora. V nadaljevanju se je razigral ameriški branilec Shannon Shorter in bil s 25 točkami (trojke 3/3) najboljši strelec tekme. Zbral je tudi osem asistenc in šest skokov.

Zmaji neprepričljivi v Splitu

Martić: Premalo agresivno, preveč sebično
Jaka Blažič je zgrešil vseh pet trojk, izgubil je tudi štiri žoge "Tekmo smo začeli premehko, premalo agresivno in preveč sebično. Gostitelji so pokazali večjo željo, si prigarali prednost in samozavestno zaključili tekmo," je povedal trener Olimpije Zoran Martić, DJ Stewart (danes 14 točk) pa je dodal: "Skopali smo si luknjo, iz katere smo se skušali rešiti, a je bilo prepozno."

Krka v nedeljo z Budućnostjo
Za Olimpijo, ki je v prejšnjem krogu v Tivoliju ustavila Crveno zvezdo, je bil to peti poraz sezone, zelo verjetno jo bo na 2. mestu zamenjal Partizan, ki bo v ponedeljek gostoval v Zagrebu pri Ciboni. Split ostaja v spodnji polovici lestvice, a je v zadnjem času v dobri formi in je zmagal šestič na zadnjih osmih tekmah jadranskega tekmovanja. Drugi slovenski predstavnik v Ligi ABA, Krka, bo v nedeljo ob 17. uri igral proti Budućnosti.