Vodstvo Juventusa je zdržalo zgolj pet minut. Foto: Reuters

Inter je imel rahlo pobudo v prve pol ure derbija v Torinu, a resne nevarnosti za Juventus ni bilo. Stara dama je udarila v 27. minuti iz hitrega protinapada: na sredini je do žoge prišel Dušan Vlahović, ki jo je hitro oddal na levo do Federica Chiese. Povratno podajo v kazenskem prostoru je 23-letni napadalec Srbije s prvim dotikom spremenil v vodstvo z 1:0.

Milančani so odgovorili čez pet minut, ko je udarila njihova napadalna naveza. Marcus Thuram je s prodorom po desnem krilu iz igre vrgel nasprotno obrambo in s šesto podajo sezone zaposlil partnerja v konici napada, kapetan Lautaro Martinez pa je kot Vlahović s prvim dotikom izenačil na 1:1.

Po razburljivem drugem delu prvega polčasa se je v nadaljevanju pričakovalo veliko, a videlo bore malo. Juventus je v drugem polčasu celo ostal brez strela v okvir gostujočih vrat, medtem ko je Inter zmogel en samcat natančen strel. Vzrok? Obe ekipi sta predvsem branili svoje izhodišče in omejevali lastne napake.

Če bi Torinčani zmagali, bi prevzeli vodstvo v Serii A za točko, ob uspehu gostov pa bi Milančani pobegnili že za pet točk, a zdaj ostaja razlika enaka kot prej – dve točki.

Kapetan Interja Lautaro Martinez je s svojim že 13. prvenstvenim golom postavil končni izid derbija, sočasno pa povečal prednost na lestvici strelcev že na šest zadetkov. Foto: AP

AC Milan je v Serie A zmagal prvič na zadnjih petih tekmah. Za zmago nad Fiorentino z 1:0 je zadetek dosegel Theo Hernandez, tekmo pa je zaznamoval tudi komaj 15-letni napadalec Milana Francesco Camarda.

Camarda je v 83. minuti zamenjal Luko Jovića in pri 15 letih in 259 dneh starosti (16 let bo star 10. marca) postal najmlajši nogometaš, ki je zaigral v elitnem italijanskem nogometnem prvenstvu. Prejšnji rekord je imel Wisdom Amey, ki je za Bologno debitiral v starosti 15 let in 274 dni.

Francesco Camarda, obetavni italijanski napadalec pri Milanu, je zelo zgodaj dočakal debi v Serie A. Postal je eden od osmih igralcev v zgodovini tega tekmovanja, ki je dobil priložnost še pred 16. rojstnim dnem. Foto: EPA

Francoski branilec Theo Hernandez je dvoboj odločil v izdihljajih prvega polčasa, ko je uspešno izvedel enajstmetrovko. Milan je imel že prej dve priložnosti za vodstvo, a je strela Christiana Pulišića od daleč in Tommasa Pobega z glavo vratar Pietro Terracciano ubranil.

Bo Salernitana spodnesla Sarrija?

Odmeva poraz Lazia (že šesti v tej sezoni Serie A), ki ga je po preobratu (Lazio je povedel po strelu Cira Immobileja z bele pike) z 2:1 premagala Salernitana. Trenerski stolček Maurizia Sarrija se vse bolj maje, potem ko je v lanski sezoni Lazio osvojil končno drugo mesto, letos pa si je privoščil najslabši start v sezono v zadnjem desetletju. Na lestvici je Lazio namreč deseti s 17 točkami.

Sarri je sicer krivdo za poraz pripisal predvsem odnosu igralcev in poudaril, da je pripravljen odstopiti, če je njegovo vodenje ekipe del težave. "Ekipa je izgubila svoj značaj in ni več prave energije. Potem ko smo v prvem polčasu dosegli zadetek, smo želeli v nadaljevanju le nadzorovati položaj. To ni naša značilnost, in če bom presodil, da je to moja krivda, bom prvi, ki bo odšel."

Nov izziv Lazio čaka že v torek, ko bo v Ligi prvakov gostil Celtic, ki je zadnji v skupini E, medtem ko je Lazio (7 točk) drugi, le točko za Atleticom. Tretji je Feyenoord (6).

Roma je s 3:1 premagala Udinese in mu zadala prvi poraz po dveh mesecih. Steber slovenske obrambe Jaka Bijol je za Udinese odigral celotno tekmo, drugi slovenski reprezentant Sandi Lovrić pa je v v igro vstopil v 69. minuti.