Connor McDavid je odločil napeto srečanje v Calgaryju. Foto: Reuters

Tekma je bila prežeta s preobrati. Najprej so domače navijače gostitelji razveselili z vodstvom z 2:0, potem ko sta v polno zadela Andrew Mangiapane in Mikael Backlund, a je gostom v drugi tretjini uspel preobrat.

Calgary je bil v rednem delu sezone v Pacifiški diviziji boljši od Edmontona, a v končnici je moral Oilersom priznati premoč. Ti se bodo v finalu Zahoda pomerili z zmagovalcem obračuna Colorado - St. Louis. Foto: Reuters

Najprej je zaostanek prepolovil Darnell Nurse, ki je zadel po podaji Leona Draisaitla, izid je na 2:2 izenačil Jesse Puljujärvi, ki je po hitrem protinapadu plošček iz bližine strpal v mrežo. Preobrat je bil dokončan ob izteku 35. minute, ko je Zach Hyman izkoristil igro z igralcem več in zadel ob drugi vratnici.

A Calgary je ekspresno vrnil udarec. Johnny Gaudreau je že 15 sekund pozneje izenačil na 3:3, potem ko je oddrsal izza gola in s strelom z desne strani na lovilko ukanil nemočnega vratarja Mika Smitha. Za novi val navdušenja je v 36. minuti poskrbel Calle Jarnkrok, z diagonalnim strelom iz zapestja je Calgary povedel v vodstvo.

Festivala zadetkov v drugi tretjini še ni bilo konec, s strelom z modre črte je za novo izenačenje poskrbel Evan Bouchard. V zadnji tretjini sta mreži obmirovali, zmagovalec je bil odločen v podaljšku, v katerem je napredovanje v finale Zahoda Edmontonu potrdil McDavid. 25-letni napadalec je s strelom iz zapestja zadel na lovilko za veliko slavje.

Edmonton bo prvič po sezoni 2005/06 zaigral v konferenčnem finalu. Tedaj je s 4:1 ugnal Anaheim in v finalu Stanleyjevega pokala s 4:3 klonil pred Carolino. Calgary bo moral na svoj drugi Stanleyjev pokal – prvi po sezoni 1988/89 – še malce počakati.