Matic Rebec je za svoj novi klub FMP dosegel 15 točk. Foto: Krka/Drago Perko

Novomeščani so na prvi letošnji medsebojni tekmi v Beogradu zmagali po podaljšku (99:97). Tudi tokratna tekma je bila napeta vse do konca. Krka je pred domačimi gledalci po podaljšku izgubila praktično že dobljeno tekmo proti FMP-ju.

Po prvem polčasu so imeli gostje štiri točke prednosti (34:38). Ob koncu tretje četrtine si je Krka priigrala višjo prednost, v zadnjo četrtino je vstopila z naskokom osmih točk (61:53). Robert Jurković je zadel za +9 (64:55). Novomeščani so za osem točk vodili pri izidu 70:62. Gostje so odgovorili z delnim izidom 1:10, s katerim so povedli (71:72). Škedelj je polagal za +3 Krke (76:73).

Vojislav Stojanović je zgrešil trojko, toda pod košem je skočil Bojan Subotić. Škedelj je bil natančen pri metu za tri točke 32 sekund pred koncem (79:75). Subotić je zadel prosta meta (79:77). Škedelj je nato lepo podal Janu Španu, ki je zadel pod košem (81:77). Stojanović je zadel oba prosta meta. Napad Krke je z ukradeno žogo ustavil Subotić, ki je tudi izsilil podaljšek (81:81).

Tega je FMP začel s serijo 0:4 (81:85). To prednost so ohranjali (83:87; 85:89). Marko Radovanović je zadel (87:89). Špan je zgrešil polaganje za drugi podaljšek in varovanci Gašperja Okorna so doživeli enajsti poraz v jadranski druščini.

Novomeščani ostajajo na predzadnjem mestu v Ligi ABA, tako da jih čaka boj za obstanek v Jadranski ligi.

Okorn po novem porazu Krke: Vse smo korektno odigrali 39 minut in 50 sekund