Šved Marcus Johansson se je na uvodni tekmi finala Vzhoda izkazal z golom in podajo, dve podaji je prispeval Brad Marchand. Foto: Reuters

Ob izključitvi gostujočega centra Jordana Staala je odbitek po strelu Brada Marchanda v 2:2 spremenil Marcus Johansson. Nato si je kazen nespametno prislužil še branilec Dougie Hamilton, kar je neizprosno kaznoval domači prvi center Patrice Bergeron. Ob jurišu Cansov so Bruinsi ob koncu v 58. minuti zadeli še dvakrat prek Charlieja Coyla in Chrisa Wagnerja.

"Danes smo imeli srečo, da smo zaostajali le za en zadetek, potem pa smo dobili priložnosti z igralcem več. Vedeli smo, da jih moramo izkoristiti. In danes nam je to uspelo," je po tekmi dejal domači vratar Tuukka Rask, ki je ustavil 29 strelov. Na drugi strani se je po poškodbi vrnil Petr Mrazek, a se v zadnji tretjini ni pretirano izkazal, na koncu je zbral 23 obramb.