Prejšnjo soboto so izbranci Nika Zupančiča osvojili le točko v Podmežakli proti Meranu.
Proti avstrijskemu nasprotniku so tekmo dobro odprli, bili podjetnejši v igri in več streljali. Znova pa so imeli nekaj težav z učinkovitostjo, saj jim domačega vratarja Luce Eggerja v prvi tretjini ni uspelo premagati.

Železarji so povedli v 31. minuti, ko je zadel Patrik Rajsar, podajalca sta bila Gašper Glavič in Timotej Kočar.

Že po 23 sekundah zadnjega dela igre je za podvojitev vodstva poskrbel prvi napad. Prvi gol v Alpski ligi je dosegel Jesperi Viikila, podajalca pa sta bila Eric Pance in Eetu Elo. V 47. minuti je na 0:3 povišal Aljoša Crnovič. 69 sekund pred koncem obračuna je končni izid postavil Nejc Stojan.

Šved Oscar Froberg je mrežo ohranil nedotaknjeno. Razmerje v strelih na vrata je bilo 33:44.

V soboto ob 18.00 v Podmežaklo prihaja Fassa, ki je tokrat na domačem ledu izgubila proti Cortini z 2:4.