Jake Guentzel (#59) je postal tretji hokejist v zgodovini Lige NHL, ki je na tekmi končnice dosegel štiri zaporedne zadetke. Pred njim je to uspelo Timu Kerru (za Philadelphio leta 1985) in Newsyju Lalondeju (za Montreal leta 1919). Foto: Reuters

Ko stopiš na led, si zelo vznemirjen. To so občutki, ki jih želiš na takšnih tekmah doživeti. V mladosti sanjaš o tem, vsekakor je zelo zabavno.

Jake Guentzel
Guentzel je, kot kaže, mož za končnico. V rednem delu sezone je na 122 tekmah dosegel 38 zadetkov, v končnici pa na 31 obračunih kar 19. Foto: Reuters
V konferenčni polfinale so se prek Colorada uvrstili tudi hokejisti Nashvilla, ki so šesto tekmo serije v gosteh dobili s kar 5:0. V Pepsi Centru v Denverju je nekajkrat zavrela tudi kri. Takole sta se petelinila Patrik Nemeth (levo) in Kevin Fiala. Foto: Reuters

Junak tekme je bil Jake Guentzel, ki se je kar štirikrat vpisal med strelce. "Ko stopiš na led, si zelo vznemirjen. To so občutki, ki jih želiš na takšnih tekmah doživeti. V mladosti sanjaš o tem, vsekakor je zelo zabavno," je povedal Guentzel.

Prav Guentzlovi štirje zaporedni goli v razmiku 13 minut in 52 sekund v drugi in tretji tretjini so odločili srečanje. Pittsburgh se je po njegovi zaslugi izkopal iz zaostanka (3:4) in povedel za tri (7:4).

Strelski pohod začel ob izteku druge tretjine
23-letnik iz Nebraske je prvič mrežo zatresel v zadnji minuti druge tretjine, ko je plošček po odboju od vratnice pospravil v mrežo za izenačenje na 4:4, Penguinse je povedel v vodstvo že v 30. sekundi zadnje tretjine, ko je po vzporedni podaji Phila Kessla podstavil palico in zlahka ukanil nemočnega vratarja Michala Neuvirtha.

Dva gola v desetih sekundah
Odličen večer je nadaljeval v 53. minuti, v kateri je zadel še dvakrat! Najprej je po podaji Sidneyja Crosbyja s silovitim strelom dosegel hat-trick. V akciji za zadetek je Kris Letang v boju za plošček spotaknil Seana Couturierja, a se sodniška piščalka ni oglasila. Razjarjeni domači navijači se še niso popolnoma umirili, ko je Guentzel že deset sekund igralnega časa pozneje zadel še četrtič. Tudi tokrat je ob drugi vratnici podstavil palico po podaji Patrica Hornqvista.