Slovenija je bila zelo prepričljiva v prvi tretjini, malo manj pa v preostalih dveh. A lepo prednost treh golov je suvereno zadržala in zmagala s 5:2. Foto: www.alesfevzer.com

Za Slovenijo so zadeli Ken Ograjenšek, Nik Simšič, Anže Kuralt, Jan Drozg in Žan Jezovšek. Za najboljšega igralca v slovenski reprezentanci so izbrali Matica Töröka. Gašper Krošelj je zbral 27 obramb. Še zadnjič v karieri je sodil Viktor Trilar.

Sorodna novica V Tivoliju zbranih 27 risov, a še brez selektorja Terglava
Edo Terglav pripravlja svoje varovance na svetovno prvenstvo divizije I (skupina A), ki se bo začelo konec aprila v Bolzanu. Foto: www.alesfevzer.com

Impresivna prva slovenska tretjina
Po manj kot dveh minutah je v hali Tivoli že zadonela Avsenikova Golica. V veliki gneči pred avstrijskimi vrati je bil uspešen Ken Ograjenšek (podajalec: Žan Jezovšek). Slovenija je nadaljevala agresivno in v osmi minuti drugič zadela, pri čemer ji je pomagalo tudi nespretno posredovanje vratarja Maxa Zimmermanna (skupaj 26 obramb). Strelec je bil Nik Simšič po podaji Matica Bohinca. V prvi tretjini je zadel še Anže Kuralt, ki je v 12. minuti po sodniškem metu natančno sprožil.

Gašper Krošelj je v prvi tretjini zbral osem obramb, izkazal se je predvsem ob samostojnem prodoru Juliana Metzlerja v 14. minuti.

Zadetki s hokejske tekme Slovenija - Avstrija

Pretep na prijateljski tekmi
V drugi tretjini so bili Avstrijci enakovrednejši, sprožili so več strelov kot Slovenci, ki so imeli sicer še naprej veliko priložnosti, izkoristili pa so le tisto v 34. minuti, ko je iz bližine zadel Jan Drozg. Sledil je incident in pretep, ko je Maximilian Rebernig zrušil Roka Macuha, ta pa mu je vrnil z rafalom boksarskih udarcev. Macuh si je prislužil kazen igre.

V 39. minuti je razpoloženi Krošelj prvič klonil. Veliko prostora je imel Nico Brunner, ki je natančno meril od daleč.

Jezovšek z lepim golom postavil končni izid
V zadnji tretjini so prvi zadeli Avstrijci. Ko se je v 47. minuti na led vrnil izključeni Žiga Urukalo, je bil po podaji Feldnerja z desne strani uspešen Senna Peeters.

Ob izteku 58. minute je Žan Jezovšek (podajalec: Tičar) po obratu z verjetno z najlepšim golom na tekmi potrdil slovensko zmago.