SŽ Olimpija je po testiranju celotnega moštva dobila dovoljenje za nastop. Na nedeljskem testiranju na novi koronavirus je bil pozitiven eden od igralcev, ki je v samoosamitvi. Člani moštva in strokovnega štaba so v torek opravili novo testiranje in vsi izvidi so bili negativni. Trener Gregor Polončič si je pošteno oddahnil.

"Vsi igralci in trenerji članskega moštva so po testiranju za covid-19 prejeli negativne rezultate in nadaljujejo treninge," je sporočil športni direktor Jože Kovač.

Tekma v Linzu je bolj formalna, saj so Ljubljančani v soboto v Tivoliju zmagali kar z 9:0. Tudi na povratni tekmi so bili precej boljši. V zadnji tretjini so gostitelji malce omilili poraz (3:8). Razmerje v strelih na vrata je bilo kar 53:15 v korist Ljubljančanov.

Dva gola in podaja Drozga
V vratih je začel Tilen Spreitzer, ki ga je po pol ure zamenjal Nal Kavčič. Znova je blestel posojeni hokejist ekipe Pittsburgha Jan Drozg, ki je dosegel dva gola in podajo. Na drugi tekmi v zeleno-belem dresu se je torej vpisal med strelce. Dvakrat je zadel tudi Miha Zajc, po enkrat pa Martin Bohinc, Žiga Pance, Aleš Mušič in Janez Orehek.

Ljubljančani so tekmo odločili v drugi tretjini, ki so jo dobili s 5:1. V vratih Linza je bil najprej Leon Sommer, po dveh tretjinah pa ga je zamenjal Paul Mocher, ki je v Ljubljani zbral kar 53 obramb.

Redni del tekmovanja naj bi se začel v soboto. Jeseničane čaka gostovanje v Lustenauu, Olimpija pa bo gostila Gardeno.

3. krog, povratne tekme:
STEEL WINGS LINZ – SŽ OLIMPIJA 0:9
3:8 (0:2, 1:5, 2:1)
Freunschlag 25., Mosaad 53., Kail 58.; Zajc 9., 54., Bohinc 16., Pance 27., Drozg 29., 32., Mušič 36., Orehek 39.

SIJ ACRONI JESENICE – KAC II 3:2

Izidi prvih tekem so v krepkem tisku. Tri točke prejme boljši v seštevku dveh tekem.

Lestvica:                     * x