Žan Us je zaustavil vseh 38 strelov, zmaji pa ga niso ukanili niti v petih serijah kazenskih strelov. Na obeh derbijih v letošnji sezoni je v 125 minutah prejel le en gol. Na Bledu ga je matiral Miha Zajc z igralcem manj. Foto: www.alesfevzer.com

Redni del in podaljšek pred praznimi tribunami v Tivoliju sta se končala brez golov. Ljubljančani so imeli premoč, o čemer priča tudi razmerje strelov 38:17 za zmaje, ki tako ne bodo obranili naslova. Lani in predlani so osvojili pokalno lovoriko v Kranju.

Mark Čepon je zatresel mrežo v 39. minuti, a so sodniki zadetek razveljavili zaradi oviranja vratarja. Foto: www.alesfevzer.com

Gol Čepona razveljavljen
Minuto in 38 sekund pred koncem druge tretjine je Mark Čepon z močnim strelom z desne strani zatresel mrežo. Sodnika Milan Zrnič in Viki Trilar sta pokazala, da je Žiga Pance oviral Usa, zato zadetek ni veljal. Ljubljančani so bili jezni, športni direktor Jože Kovač si je ogledal posnetek in poudaril, da je Pance stal meter zunaj vratarjevega prostora.

Velika premoč zmajev ni obrodila sadov
Olimpija je v zadnji tretjini pritisnila in si ustvarila več priložnosti ter občasno povsem stisnila tekmece pred njihova vrata, ni pa dosegla zadetka. Podobno kot v drugi tretjini so se sicer Ljubljančani dve minuti pred koncem znova razveselili, saj so menili, da se je plošček po odboju od enega izmed gostujočih igralcev Usu izmuznil čez črto, a sodniki tega niso potrdili.

Čimžar je imel zmago na palici v podaljšku
Po 60 minutah brez zadetkov je bil na vrsti petminutni podaljšek. Največjo priložnost je imel Tadej Čimžar, ki je minuto pred koncem iz bližine streljal mimo vrat. Aleksandar Magovac ga je lepo našel, a niti iz najugodnejšega položaja zmaji niso zadeli.

V jeseniških vratih je blestel Us, ki se je izkazal tudi pri kazenskih strelih, saj je ustavil vseh pet poskusov zmajev. Jure Sotlar, Miha Zajc, Mark Čepon, Tadej Čimžar in Žiga Pance ga niso premagali.

Šturm v tretji seriji matiral Hölso
Na drugi strani je bil edini uspešen Jaka Šturm, ki je v tretji seriji z bekhendom ukanil finskega vratarja Paava Hölso. Žan Jezovšek, Andrej Hebar, Mirko Đumić in Erik Svetina niso bili uspešni, a to seveda ni pokvarilo velikega slavja Jeseničanov.

Železarji so tako po zmagi na Poletni ligi na Bledu še drugič v tednu dni ugnali zmaje.

Pia Dukarič znova blestela v vratih Bleda
Na prvi polfinalni tekmi so hokejisti MK-ja Bled nekoliko presenetljivo premagali Kranjčane. Povedel je Triglav z zadetkom Žana Zupana, potem pa so Blejci dosegli tri gole (Luc Slivnik, Andraž Zupan, Nejc Pančur) in v 30. minuti vodili s 3:1. V zadnji tretjini je nato v 49. minuti Jaša Jenko znižal in Kranjčanom odprl vrata do izenačenja. A kljub pritiskom v zadnjih minutah in igri brez vratarja ob koncu jim ni uspelo, vratarka Bleda Pia Dukarič pa je na celotni tekmi zbrala 35 obramb in svoje soigralce popeljala do finala.