Koprčani so že po nekaj sekundah tekme opravili menjavo v vratih, med vratnici je namesto Tima Strasbergerja stopil Jan Koprivec. Gostitelji so tudi prvi povedli, potem ko je prekršek za enajstmetrovko zakrivil Sven Šoštarič Karič, ki je igral z roko v kazenskem prostoru. Nik Omladič je bil natančen z bele točke.

A že v 14. minuti je izid izenačil Arnel Jakupović, ki je najprej prestregel podajo Ramazana Orazova, nato pa hladnokrvno zaključil za 1:1. Koprčani so bili nevarnejši, nekajkrat so nevarno zapretili Štajercem, Bede Osuji je v 28. minuti iz protinapada meril previsoko.

V naslednji minuti so Koprčani nato znova povedli, z zadetkom se je izkazal Ahmed Ankrah, ki je ukradel žogo Janu Repasu. Glavni sodnik Rade Obrenović je želel preveriti, ali si je Ganec pri zadetku pomagal s prekrškom, a je zadetek obveljal.

Vendar tudi to ni bilo dovolj, da bi Primorci na odmor odšli z minimalno prednostjo, v 41. minuti je na 2:2 izenačil Hilal Soudani. Alžirec je izkoristil predložek Icukija Urate in spektakularno s škarjicami zadel z levico.

Soudani s škarjicami poskrbel za enega najlepših golov sezone

Napet dvoboj se je nadaljeval tudi v drugem polčasu, v katerem je še tretjič Koprčane v vodstvo popeljal Luka Vešner Tičić. Ta je z roba kazenskega prostora meril v desni spodnji kot, potem ko je žogo neuspešno izbijal vratar Menno Bergsen.

Mariborčani so spet iskali zadetek priključka, namesto Jakupovića je v 72. minuti med drugim v igro vstopil Josip Iličić, ki je pozneje tudi izenačil. Prav njega je v kazenskem prostoru podrl rezervist Gabriel Groznica, Obrenović je takoj pokazal na belo točko, s katere je 'Jojo' poskrbel za delitev točk.

Domžale na odmor z 2:0
Po ne posebej razburljivem začetku v Kidričevem so gosti povedli v 15. minuti. Takrat je po podaji v globino proti žogi stekel Mario Krstovski, jo popeljal v kazenski prostor in nato z ne posebej močnim strelom matiral Sama Pridgarja za svoj šesti gol sezone. Izbranci Dušana Kosića so prednost podvojili v 29. minuti. Luka Topalović je lepo podal žogo proti Danijelu Šturmu v prazen prostor, nekdanji nogometaš Aluminija pa je Pridgarja matiral za 2:0. Še naprej so bili gosti konkretnejši, Pridgar je moral resno posredovati tudi v 35. minuti po novi akciji Topalovića in Šturma, domači pa so bili najnevarnejši v 44. minuti, vendar je bil Gašper Tratnik na mestu.

V 92. minuti Šturm dopolnil hat-trick
Naveza Topalović-Šturm je znova udarila na začetku 47. minute, po dolgi podaji se je Šturm znašel malce na levi strani kazenskega prostora, spodkopal žogo čez Pridgarja in zadel za 3:0.

Na drugi strani je kmalu zatem žogo čez gol poslal Mario Šubarić, Jošt Pišek pa je podobno končal domžalsko akcijo, ki se je končala s kotom. Domači so v 58. minuti zadeli še prečko, v nizu akcij pa je nato Topalović znova preizkusil Pridgarja. Vse upe na kakršen koli preobrat Kidričanov je v 67. minuti pokopal Belmin Bobarić, ko je po kotu Piška z desne strani zadel z glavo. Do konca so gosti brez posebnih težav nadzorovali srečanje, za nameček je Šturm v sodniškem dodatku zadel za svoj hat-trick, s katerim je prišel do šestega zadetka v sezoni.