Najprej se je v Surakarti, zgodovinskem središču otoka Jave, odigral klasičen obračun svetovnih prvenstev, ki ni razočaral. Šest golov, dva preobrata in izvajanje enajstmetrovk.

Paris Brunner (številka 7) je raznovrstni napadalec Borussie Dortmund, kjer mu napovedujejo, da bo naslednji veliki napadalec kluba. Foto: EPA

Po trije goli Ruberta in Brunnerja

Nemci so hitro povedli prek Parisa Brunnerja, nakar so Argentinci izrazito premoč kronali z dvema goloma Agustina Ruberta za vodstvo ob odmoru z 2:1. V nadaljevanju se je Nemčija prebudila in kaznovala grobe napake argentinske obrambe. Brunner je izenačil, Max Moerstedt pa popeljal mlade Nemce v vodstvo.

Argentina se ni predala in je napadala vse do konca in v 7. minuti sodnikovega dodatka je Ruberto zadel še tretjič in izsilil izvajanje 11-m.

Agustin Ruberto je z dvema goloma ob izteku prvega polčasa poskrbel za preobrat in vodstvo Argentine pred Nemčijo, nato pa v predzadnji minuti rednega dela izenačil na 3:3. Foto: EPA

Vratar Heide utrl pot v finale

Nemški vratar Konstantin Heide je ubranil prva dva strelca Argentincev, tudi "hudička" Claudia Echeverrija. Na drugi strani je rezervni vratar Argentine Franco Villalba bil vedno blizu, a je ubranil le en strel. Odgovornost odločitve je padla na ramena drugega kapetana Nemčije in Paris Brunner je s tretjim golom popeljal rojake v drugi finale kadetskih svetovnih prvenstev.

Preobrat Francije ob igralcu več

Drugi polfinale je prinesel evropsko-afriški dvoboj. Mali je ob izteku prvega polčasa povedel po golu Ibrahima Diarre, junaka četrtfinala proti Maroku. A tudi drugi polfinale je v nadaljevanju prinesel preobrat, ki pa se je začel s pregrobim prekrškom Souleymana Sanogoja za izključitev. Že v prvi akciji ob igralcu več je Francija izenačila: po podaji iz prostega udarca je z glavo zadel Yvan Titi. Odločitev je padla v 69. minuti, ko je neposredno s prostega strela zadel Ismail Bouneb, ki je odločil že četrtfinale proti Uzbekistanu.

Francoska
Francoska "desetica" Ismail Bouneb je postal junak četrtfinala in polfinala, pri čemer je bil nogometaš Valenciennesa obrakrat izbran za najigralca tekme. Foto: EPA

SP do 17 let, polfinale:

Argentina – NEMČIJA 5:7 (2:1) - po 11-m
Ruberto 36., 45.+4, 90.+7; Brunner 9., 58., Moerstedt 69.

FRANCIJA – Mali 2:1 (0:1)
Titi 56., Bouneb 69.; Diarra 45.+4
RK: Sanogo 55./Mali

Finale v soboto ob 13.00

Na MMC TV si boste v petek ob 13.00 ogledati tekmo za bronasto medaljo, nato pa v soboto ob 12.50 še veliki finale za naslov svetovnih prvakov.

Kadetsko svetovno prvenstvo v Indoneziji je prvo po koronski prekinitvi, saj so sicer turnirju do 17 let na sporedu na vsaki dve leti. Največ uspeha na svetovnih prvenstvih za mednarodno najmlajšo kategorijo ima Nigerija s petimi naslovi, sledi ji Brazilija s štirimi zmagami.