Anže Kopitar je z dvema točkama v San Joseju presegel tempo točke na tekmo. Zdaj je pri 29 točkah na 28 tekmah. Zato je bil Hrušičan tudi izbran za prvo zvezdo tekme v San Joseju. Foto: Reuters
Trinajsti gol sezone Anžeta Kopitarja, ki je tudi podal

Kapetan Los Angelesa je v 18. minuti ob igralcu več izkoristil podajo Arhturja Kaliyeva izza gola in je iz bližine premagal vratarja San Joseja. Anže Kopitar je tako dosegel 13. gol na svoji 28. tekmi sezone, kar pomeni, da letos zadeva v zanj rekordnem tempu. Ob takšnem nadaljevanju vse do konca rednega dela bi presegel svoj strelski rekord, ki znaša 35 golov v sezoni 2017/18, ko je bil tudi izbran za tretjega najkoristnejšega hokejista v Ligi NHL.

Kopitar je dodal še podajo v 26. minuti, ko je potrpežljivo obkrožil domača vrata in nato zaposlil branilca Jordana Spencea, čigar strel je v mrežo Kaapa Kahkonena preusmeril mladi Alex Laferriere. Zgolj minuti predtem je Trevor Moore dokazal, da je letos postal pravi ostrostrelec, in zabil že svoj 15. gol.

Čehu Rittichu speljali "shutout"

V končnici tekme se je z golom ob igralcu manj dokazal še izkušeni Trevor Lewis. A popolno tekmo Los Angelesa je Morskim psom uspelo pokvariti čez pol minute, ko je številčno premoč izkoristil Jacob MacDonald in preprečil Davidu Rittichu sanjski debi v dresu Kingsov. Češki vratar je namreč po poškodbi Pheonixa Copleyja zdaj drugi čuvaj mreže, proti Sharksom je ubranil prvih 14 strelov, zadnji, 15., pa mu je odnesel "shutout".

"Nisem plačan za zaklenjene gole, plačan sem za zmage," je 31-letni Čeh v prvi izjavi zavrnil kakršno koli obžalovanje, da ni debitiral za Kralje z ničlo.

Kako enostranska tekma je potekala v San Joseju, pove razmerje v strelih: 39:15 za goste. A to v letošnji sezoni ni presenečenje, saj so Kingsi zdaj slavili že na 13 od 15 gostovanj!

"Za zmage moraš imeti spretnost in talent in mislim, da mi imamo oboje. Še pomembneje pa je, kadar spretnost in talent igrata skupaj in igrata kot ekipa. Sledimo svoji igri tudi na gostovanjih," je dejal glavni trener LAK-a Todd McLellan.

Kopitar prva zvezda tekme v San Joseju

Sledi novo soočenje s Kraknom

Los Angeles je dobil drugo zaporedno tekmo proti tekmecem iz Pacifika, proti katerim bodo do izteka koledarskega leta zdaj igrali še pet tekem. Naslednjo že v noči na četrtek, ko Kralji doma gostijo Seattle, ki so ga pred dnevi premagali v gosteh šele po dolgi "loteriji".