Zenit iz Sankt Peterburga je bil zaradi osmih okuženih košarkarjev prisiljen odpovedati tekmi 3. in 4. kroga proti Baskonii in Valencii v Španiji. Po pravilih Evrolige mora imeti ekipa na voljo vsaj osem zdravih igralcev, teh pa Rusi niso imeli. Vodstvo Evrolige se je zelo hitro odzvalo in po pred sezono sprejetih pravilih obe tekmi registriralo z izidom 20:0 v korist španskih ekip.

Enaka usoda se je obetala Asvelu. Francozi so morali zaradi izbruha novega koronavirusa v ekipi odpovedati torkovo srečanje 3. kroga proti Panathinaikosu. V sredo so bili prisiljeni odpovedati še četrtkovo srečanje proti Crveni zvezdi.

Po vrsti kritik z vseh koncev je vodstvo Evrolige danes napovedalo spremembo. Ekipe, ki zaradi okužb z novim koronavirusom, niso sposobne stopiti na parket, po novem ne bodo več kaznovane z izgubo tekme za zeleno mizo, temveč jo bodo lahko odigrale naknadno.

Sprememba se nanaša tako na Evroligo kot na Evropski pokal, v katerem sodeluje Cedevita Olimpija. Ta je prejšnji teden že izgubila eno tekmo za zeleno mizo oziroma z 0:20, saj je morala zaradi enega okuženega igralca vsa ekipa v karanteno in posledično ni mogla igrati tekme drugega kroga proti turški ekipi iz Burse.

Predlog je, da se vsaka tekma lahko prestavi največ trikrat, hkrati pa naj bi vodstvo lige za vsak posamezni primer določilo datumske okvire.

"Že od začetka smo vedeli, da bo sezona 2020/21 posebna in drugačna ter da se bomo morali prilagoditi razmeram. Poleg sprememb pravilnika covid-19 bomo še naprej budno spremljali položaj v Evropi in prilagajali zdravstvene in varnostne protokole, da zaščitimo klube in tekmovanja," je ob tem sporočil predsednik evrolige Jordi Bertomeu.

Koronavirus pustoši tudi pri drugih ekipah. Moskovski CSKA ima štiri okužene košarkarje, a je zbral dovolj igralcev za gostovanje v Carigradu pri Fenerbahčeju. Kritično je tudi pri drugem moskovskem klubu Himkiju. Po trenerju Šarunasu Jasikevičiusu je bil v Barceloni pozitiven tudi prvi zvezdnik ekipe Nikola Mirotić.

Prvi poraz Kokoškova na klopi Fenerbahčeja
Košarkarji Bayerna iz Münchna so na gostovanju v Tel Avivu zmagali s 85:82, Žan Mark Šiško pa se v enajstih minutah na parketu ni vpisal med strelce. K zmagi Bavarcev je prispeval dva skoka in dve podaji.

V derbiju kroga je moskovski CSKA po podaljšku za točko premagal Fenerbahče (77:78), ki ga vodi nekdanji slovenski selektor Igor Kokoškov. Po treh zmagah v turškem prvenstvu in dveh v Evroligi je zanj to prvi poraz na novem delovnem mestu.

4. krog:
CRVENA ZVEZDA - ŽALGIRIS
69:75 (19:19, 14:20, 27:23, 9:13)
Loyd 19; Lekavičius 16, Lauvergne 12.

ALBA BERLIN - ANADOLU EFES
72:93 (14:29, 21:24, 20:17, 17:23)
Eriksson 13; Pleiss 23, Dunston in Mičić 13.

VALENCIA - BARCELONA
66:71 (19:16, 16:17, 9:21, 22:17)
Dubljević in Kalinić 13, Prepelič 6 (met 2/4) v 22 minutah; Smits 15, Calathes 14.

MACCABI - BAYERN
82:85 (15:15, 10:19, 30:26, 27:25)
Wilbekin 27, Žižić 19; Lučić 26, Zipser 16 ... Šiško 0 (0/1 za dve), 2 skoka in 2 podaji v 11 minutah.