Cedevita Olimpija do prve evropske zmage

Po slabem začetku sezone, ko so izgubili prvih šest tekem v Evropskem pokalu, so zmaji le prekinili črni niz. Uspelo jim je proti Ulmu, ki ga je še lani vodil Jaka Lakovič in z njim tudi osvojil Stožice. Temelje so postavili že z dobrim prvim polčasom, ki so ga nadgradili z odlično igro v drugem. Tretjo četrtino so dobili za 12 točk, v zadnji pa so nato le še potrdili visoko zmago.

Kar sedem domačih košarkarjev je doseglo dvomestno število točk. Z 18 točkami je bil najboljši Amar Alibegović. 16 jih je dodal Josh Adams, 14 Yogi Ferrell, 13 Zoran Dragić, po 12 Karlo Matković in Alen Omić, 11 pa Edo Murić. Po devet skokov sta zbrala Matković in Omić, Ferrell pa je imel toliko podaj. V osmih dneh slovenske prvake čakata še dve domači tekmi, saj bodo v nedeljo gostili v Ligi ABA Partizan, zatem pa v sklopu Eurocupa prihaja še Brescia.

Amar Alibegović je bil prvi strelec tekme. Takole je navdušil s silovitim zabijanjem Foto: www.alesfevzer.com

Po dveh minutah in pol je Anton Gavel že posredoval z minuto odmora, potem ko so Ljubljančani povedli z 9:3. Najvišja prednost je bila v prvi četrtini tik ob koncu po "alley-oopu" Adamsa in Matkovića, ki je v prvih desetih minutah dal osem točk. 15. minuta je tekla, ko so zmaji prvič povedli z dvomestno prednostjo. Tedaj je po slalomu Dragića skok v napadu dobil Murić, ki je nato zadel. Po minuti odmora Ulma je Dragić s trojko poskrbel za najvišjo razliko v prvem polčasu (40:26). Zdelo se je, da bodo zmaji s 14 točkami naskoka odšli tudi na odmor, ko je silovito v protinapadu zabil Alibegović, toda nato je prodrl Thomas Klepeisz, ki je zatem še izkoristil napako gostiteljev, ko so poskušali izvesti napad v zadnjih dveh sekundah, in po ukradeni žogi ob sireni s sredine zadel za 48:39.

Z dvema trojkama v uvodni minuti in pol je Marko Jeremić poskrbel za novo najvišjo prednost Cedevite Olimpije (56:41). Ulm se je v 26. minuti približal na -8, toda dve minuti kasneje, ko je dva prosta meta zadel Dragić, je bila razlika znova 14. V naslednjem napadu je bil izza črte za 72:55 uspešen Murić. Gostiteljem ni domačega naleta uspelo prekiniti niti z minuto odmora in zmaji so na Dragićevih krilih naredili serijo 10:0. Za visokih 21 točk naskoka pred zadnjo četrtino je trojko prispeval Ferrell (78:57). Visoka razlika po pol ure igre je omogočila Ljubljančanom mirni zadnji del srečanja, v katerem so še oplemenitili zanesljivo zmago. Po seriji11:0 je Omić pet minut pred koncem povišal na 92:62, +32 pa je bila najvišja prednost, potem ko je bil za tri natančen Adams.