Prvi letošnji obračun finalne serije košarkarskega državnega prvenstva je postregel z dobro, borbeno in enakovredno igro Heliosa Suns v prvem ter precej boljšo igro Cedevite Olimpije v drugem polčasu.

Na koncu so Ljubljančani, ki lovijo 19. naslov državnih prvakov (Helios Suns tretjega), v zadnji četrtini dokončno strli nasprotnika in naredili prvi korak k zadanemu cilju. Prvi strelec tekme je bil z 21 točkami Carlbe Ervin (Helios Suns), 19 jih je dosegel Yogi Ferrell (Cedevita Olimpija).

Helios vodil že s +8
Prva četrtina je bila v uvodnih minutah precej izenačena, nato pa je gostiteljem obračuna uspel delni izid 8:0, s katerim so povedli za pet točk (18:13). V uvodu druge četrtine je prednost dvakrat narasla na +8 (najprej ob košu Aljaža Bratca in prostem metu Miroslava Pašajlića za 21:13, nato še za 23:15 ob uspešnem metu Leona Šantlja), a so Ljubljančani nato strnili vrste v obrambi, v igro Domžalčanov so se prikradle napake v napadu in njihova prednost je hitro skopnela na koš razlike (24:22). Čeprav so se borbeni Domžalčani znova pobrali in se rahlo odlepili od nasprotnika, je ta v zaključku polčasa s prostimi meti Jacoba Pullna in Jake Blažiča na odmor odšel z zaostankom 35:33.

Ljubljančani v drugem polčasu stopili na plin
Le še v uvodnih sekundah drugega polčasa so gostitelji vodili, nato pa je Zoran Dragić s polaganjem izid najprej izenačil na 35, potem pa je bil s soigralci praktično vselej spredaj. Nazadnje je bil izid izenačil na 43, nato so Ljubljančani na krilih Pullna in Yogija Ferrella lažje zadihali, vendar ne preveč, saj se Domžalčani še zdaleč niso želeli predati. Toda Ljubljančani so imeli na voljo razigranega Pullna, ki je z dvema zaporednima trojkama poskrbel za +9 (52:61). Domžalčani so zgrešili nekaj odprtih metov, tudi 'zicerjev', kar so gostje pridno izkoriščali, Dragić je s trojko poskrbel za najvišjo prednost na tekmi (+18; 56:74). Upov po preobratu domače ekipe je bilo tako rekoč konec, s conskim pokrivanjem so sicer želeli ustaviti nasprotnika, a zaman. Cedevita Olimpija je srečanje dobila z 81:66.

Druga tekma bo v Stožicah, in sicer v soboto ob 17.30, tretja v Domžalah že prihodnjo sredo. Najpoznejši datum oziroma peta tekma finala je na sporedu 7. junija.