Nikola Mirotić je bil z dvojnim dvojčkom nerešljiva uganka za svoj nekdanji klub. Foto: www.euroleague.net

30-letni črnogorski košarkar s španskim potnim listom, ki je med letoma 2006 in 2014 igral za mlajše selekcije in nato zelo uspešno tudi za člansko ekipo Reala, je odigral eno najboljših tekem v bogati karieri. Indeks 39 je zanj rekorden v Evroligi, s tem pa je tudi postal MVP kroga. Z 31 točkami (4/4 za dve, 3/6 za tri, 14/15 PM) je izenačil tudi svoj strelski evroligaški rekord, ob tem pa je ujel še deset odbitih žog.

Po 16 točk sta dodala Brandon Davies in Nicolas Laprovittola, ki je še lani nosil Realov dres. Argentinec je skupaj z mladim Litovcem Rokasom Jokubaitisom odlično vodil igro blaugrane, ki tako ni pogrešala prvega 'playa' Nicka Calathesa, ne pomembnih členov zasedbe Coryja Higginsa in Alexa Abrinesa. Katalonskemu občinstvu se je predstavil Dante Exum, ki je bil pred sedmimi leti peti izbor NBA-nabora. Avstralski reprezentant, ki je igral za Utah in Cleveland, je pred kratkim okrepil Barco.

CSKA prekinil niz domačih zmag Žalgirisa

Po treh zaporednih zmagah na domačem terenu je Žalgiris Jureta Zdovca klonil pred CSKA-jem, ki je slavil četrtič v nizu. Po izenačenem prvem polčasu – Moskovčani so ga dobili s 30:28 – so gostje v derbiju dveh velikih tekmecev v nekdanji Sovjetski zvezi razliko naredili v tretji četrtini, ki so jo, potem ko se jim je odprlo v napadu, dobili za 16. V zadnji četrtini dolgo niso zadeli, a vseeno brez težav ohranili visoko prednost.

Potem ko sta obe ekipi v prvem delu izgubili po pet žog, jih je zeleni gozd v tretji in četrti četrtini po sedem. Po izgubljenih žogah nasprotnika je rdeča armada dosegla 20 točk, 12 pa iz t. i. drugih napadov po 14 ofenzivnih skokih. Prvi igralec tekme je bil Nikola Milutinov, ki je 19 točkam dodal 12 skokov. Pri Žalgirisu je bil z 11 točkami dvomesten le Josh Nebo. Zoran Dragić je igral 17 minut in dosegel en koš.

14. krog:
BARCELONA – REAL MADRID
93:80 (24:19, 27:23, 16:16, 26:22)
Mirotić 31 in 10 skokov, Laprovittola in Davies po 16, Jokubaitis 12; Casuer in Heurtel po 11, Williams-Goss, Lull in Tavares po 10.

Thomas, Lučić, Rubit po 18 ... Šiško brez točke, šest podaj in dva skoka v
15 minutah; Larkin, Beaubois po 18.