Daniel Gibson (levo) je bil nerešljiva uganka za obrambo novincev. Desno Juan Carlos Navarro, ki je v Barceloni zaznamoval evropsko košarko, lani pa odšel v NBA k Memphisu. Foto: Reuters

Že šestič zapored sveži "rookiji" niso bili kos malce bolj izkušenim kolegom. Za "sophomorese", kot pravijo tistim, ki drugo sezono igrajo v NBA-ju, je največ točk, 33, dosegel Daniel Gibson. Zanimivo, vse točke je dosegel z meti za tri točke (11/20). Po treh zaporednih uspešnih poskusih je njegova ekipa prevzela nadzor in že ob polčasu vodila za 14 (66:52).

Pri novincih, ki so izgubili kar 24 žog, je bil najučinkovitejši Kevin Durant (23). Igrala sta tudi Juan Carlos Navarro (14) in Luis Scola (4).

Seveda ni bilo nobenega dvoma, komu gre nagrada za najkoristnejšega igralca tekme (MVP). Dobil jo je košarkar Clevelanda Daniel "Boobie" Gibson, ki v 21 minutah sploh ni poskusil z metom za dve točki, prav tako pa ni izvajal prostih metov: "Bilo je neverjetno, nekaj posebnega. Nikoli si ne bi mislil in sanjal o tem, da bom tako uspešno metal trojke!"

S 33 točkami je Gibson le za tri zgrešil strelski rekord tekme mladih zvezd, ki ga je leta 2004 postavil Amare Stoudemire.