Pri domačih je bil najučinkovitejši Alen Hodžić z 18 točkami, Ivan Marinković jih je dodal 17. Za goste je največ, 14 točk, dosegel Ivan Ramljak. Foto: KK Koper Primorska/Žiga Mikeli

Koprčani so vodili skozi celotno srečanje, tudi z dvomestno prednostjo, v zadnjo minuto igre so vstopili s +10 (65:55), Krka pa je z dvema zaporednima trojkama znižala zaostanek, a za preobrat ji je zmanjkalo časa.

Krka ni zadela kar štiri minute
Koprčani so povedli s 7:0, Novomeščani pa so prvi koš dosegli šele po štirih minutah igre (7:2). V nadaljevanju so imeli varovanci Andreja Žaklja še vedno pobudo, na začetku druge četrtine so povedli z dvomestno prednostjo (23:12).

Krka je spet potrebovala veliko časa za koš, po skoraj treh minutah igre v tem delu igre je trojko zadel Luka Lapornik (25:15). Koper je 34 sekund pred koncem prvega polčasa spet vodil za 10 (39:29), na koncu pa je Lapornik zadel enega od dveh prostih metov za +9 Koprčanov ob polčasu (39:30).

Najslabša četrtina Koprčanov ni stala zmage
Prednost so tigri po vrnitvi na parket hitro povišali, v dobri minuti igre so z delnim izidom 6:0 vodili za 15 točk (45:40). V odločilno četrtino so Koprčani vstopili z dvomestno prednostjo (56:46).

Ta se je hitro stopila, saj je Krka odgovorila z delnim izidom 0:6 (56:52). Sledila je slaba igra na obeh straneh, po štirih minutah igre v 4. četrtini pa je uspelo zadeti tudi Koprčanom (58:52). Glenn Cosey je s trojko še bolj približal Krko Kopru (58:55). Koprčani so z delnim izidom 6:0 – pet točk je prispeval Nejc Barič – spet povedli z večjo razliko (64:55).

Minuto pred koncem je Krki upanje vlil Muhamed Pašalić (65:58), pri metu za tri je bil uspešen tudi Martin Jančar Jarc, tako da je Krka 17 sekund pred koncem zaostajala za 4 (65:61). Hodžić je nato zadel dva prosta meta (67:61). Po minuti odmora je zadel še Marko Jošilo (67:63), a Novomeščanom je zmanjkalo časa za morebiten preobrat.