Luka Dončić je iz igre metal 10/21, od tega 1/7 za tri točke. Vsaj 25 točk je dosegel na šestih od sedmih tekem v sezoni. Foto: Reuters

Magici so tako v Dallasu doživeli osmi zaporedni poraz in so brez zmage v American Airlines Centru vse od januarja 2011. Mavericksi so se z izkupičkom 5:2 utrdili na vrhu jugozahodne divizije in v Zahodni konferenci zaostajajo le za LA Lakersi (6:1).

21 točk Dončića v drugem polčasu
Dončić je bil s 27 točkami (met 10/21, za tri 1/7), od tega jih je 21 vknjižil v drugem polčasu, spet prvo ime tekme, a je veliko delo opravila tudi klop Mavsov, ki je prispevala 49 točk. V svojem debiju v tej sezoni je zablestel J. J. Barea, ki se je vrnil po poškodbi ahilove tetive. V drugi četrtini, ko ni šlo ne Dončiću ne Porzingisu (10 točk – met 4/14, za tri 1/5, 8 skokov), je dosegel 11 zaporednih točk Dallasa in poskrbel, da je šel Orlando na odmor z minimalno prednostjo.

Orlando vodil ves prvi del
Pot do zmage Mavericksov je bila izjemno trnova. V obračunu najbolj (Dallas) in najmanj (Orlando) učinkovitega napada v Ligi NBA so Magici vodil ves prvi polčas in odšli na odmor z dvema točkama prednosti (56:54). Vodili so že za deset, vendar je zaostanek s tremi zaporednimi trojkami skorajda izničil Barea. Dončić je v prvem delu dosegel le 6 točk.

Dallas ekspresno izbrisal minus enajst
Sredi tretje četrtine je Orlando povedel za 11 točk (71:60), nato pa se je začela vrnitev Dallasa. Mavericksi so naredili delni izid 26:8 in pred zadnjimi 12 minutami povedli za sedem. Za prednost je v zadnjih 30 sekundah tega dela s štirimi točkami poskrbel prav Dončić.

Dončić edino trojko zadel sredi zadnje četrtine
Žilavi gosti s Floride niso dopustili Mavericksom, da se odlepijo. Nikola Vučević je dobrih sedem minut pred koncem poskrbel za izenačenje na 91. Na drugi strani je s petimi zaporednimi točkami odgovoril Dončić, tudi z edino zadeto trojko na tekmi, ki jih je tokrat metal le 1/7.

Gordon tragični junak
Ko je Dallas z dvema zadetima prostima metoma Dončića dve minuti in pol pred koncem povedel s 107:102, je kazalo, da se je tehtnica dokončno prevesila na stran Dallasa, vendar ni bilo tako. Orlando je imel v zadnji minuti pri izidu 107:106 dva napada za vodstvo, vendar je prvi strelec Orlanda Aaron Gordon (23 točk, 21 v prvem polčasu) obakrat naredil osebno napako v napadu.

Dončić: Soigralci so me rešili
34 sekund pred koncem je v prodoru najprej odrinil Doriana Finneyja Smitha, v naslednjem napadu pa v območju trojke še Tima Hardawaya jr. Vmes je Dončić izgubil šesto žogo na tekmi in se posul s pepelom: "Soigralci so me rešili. Nisem našel prave rešitve v napadu, tako da so me rešili v obrambi."

Curry ponudil Orlandu še eno priložnost
Seth Curry je sedem sekund pred koncem zapravil dva prosta meta in Magici so imeli napad za zmago, vendar je sekundo pred koncem Vučević zgrešil met za tri točke. Izza črte je Orlando, ki je prvič v sezoni presegel mejo 100 točk, metal le 6/24.

Naslednjo tekmo bo Dallas odigral v noči na soboto doma proti New Yorku.

Leonard se ni soočil z Antetokounmpom
Derbi večera bi moral biti v Los Angelesu, kjer je gostoval Milwaukee, a so se Clippersi odločili, da namenijo počitek Kawhiju Leonardu. Tako je odpadel zvezdniški dvoboj med MVP-jem rednega dela Giannisom Antetokounmpom in MVP-jem finala Leonardom. Milwaukee je slavil s 129:124, Antetokounmpu pa je do trojnega dvojčka zmanjkala ena podaja. Zbral je 38 točk, 16 skokov in 9 podaj.