Marko Milič je dosegel prve štiri točke za Union Olimpijo in tudi v odločilnih trenutkih igral pomembno vlogo. Foto: RTV SLO
Slavko Kotnik in Andrej Urlep
Med gledalci sta bila tudi Slavko Kotnik in velik poznavalec poljske košarke Andrej Urlep. Foto: MMC RTV SLO
Zmaga za ohranitev upanja
Tivoli v zadnjih minutah na nogah

Z agresivno obrambo si je lahko Olimpija privoščila tudi ne najboljši napadalni večer. Ko so v drugi četrtini stekle trojke, je prišlo otipljivo vodstvo 35:23, ki pa se je s kriznimi minutami na začetku drugega polčasa stopilo na 42:39. Marko Milič in Goran Dragič sta spet naredila razliko, v zadnji četrtini pa je bledo poljsko moštvo lahko le opazovalo šov slovenskih podprvakov.

Najboljša strelca sta bila Marko Milič in Jasmin Hukić s po 16 točkami. Jan Močnik je dokazal, da je lahko boljši izbor od muhastega Taylorja.

Sijajna Dragičeva akcija
Posebej v prvi četrtini je bilo zaradi bremena zmage opaziti veliko nervoze. Gostje so po desetih minutah vodili s 13:15. Halo Tivoli, v kateri je bilo 4.500 gledalcev, je navdušil le Dragič, ki je "sprehod" od enega do drugega obroča končal z zabijanjem. Hasan Rizvič je moral s tremi osebnimi napakami hitro na klop.

Prokom prišel le na tri točke minusa
Prvih sedem Olimpijinih trojk ni šlo skozi obroč. V drugi četrtini se je odprlo. Hukič z dvema ter Bailey in Zupan s po eno trojko so povzročile vodstvo s 25:17. Saša Dončič je ob huronskem navijanju s prostih metov prinesel visokih 12 točk prednosti. Zdelo se je, da bo tekma hitro odločena, vendar so se Poljaki v tretji četrtini zlasti po zaslugi Filipa Dylewizca nevarno približali.

Pretep v gostujoči ekipi
Milič je odgovoril s štirimi točkami zapored, Dragič pa s trojko povišal na 49:41. Štiri minute pred koncem je bilo 55:43. Prokom je izgubil voljo. Harisis in Wagner sta si med minuto odmora celo skočila v lase! Z nekaj spektakularnimi potezami so se Bečirovičevi varovanci v zadnjih minutah oddolžili gledalcem za lepo podporo.