Sasu Salin je bil z 18 točkami prvi strelec srečanja. Foto: EPA
Alen Omić
Mladi slovenski reprezentant Alen Omić je dosegel 15 točk. Foto: MMC RTV SLO/Andrej Cundrič
Union Olimpija ugnala Zlatorog

Zmaji so med prazniki ostali brez Davisa Bertansa, zato pa sta v klub prišla Vladimir Dašić in Željko Zagorac. Slednji je celo začel v prvi postavi zmajev, ki so vodili večji del tekme, največ za +12 (55:43) v 28. minuti.

A varovanci Ivana Sunare so zaostanek vztrajno manjšali, v 35. minuti pa prek Aleksandra Grueva izenačili na 55:55. Malo kasneje je Luka Lapornik s polaganjem poskrbel celo za vodstvo (57:55). Sledila je tesna končnica, v kateri je odločitev padla dve minuti pred koncem ko je Sasu Salin pri izidu 61:61 zadel dve trojki zapored.

Finski branilec je bil z 18 točkami (trojke 5/6) najboljši strelec tekme, medtem ko se je pri domačih najbolj izkazal Alen Omić (15). Laščani so izza črte metali le 3/21 (Olimpija10/14!). Novinca pri Olimpiji Dašić in Zagorac sta dosegla 5 oziroma 2 točki.