Olimpija je v Beogradu doživela četrti letošnji poraz v Ligi ABA. Foto: ABA Photo
Robert Rothbart
Robert Rothbart je v 16 minutah dosegel pet točk. Foto: ABA Photo
Deon Thompson
Deon Thompson je pokazal do zdaj najboljšo predstavo v dresu Olimpije. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Sašo Filipovski
Sašo Filipovski v drugem polčasu ni mogel osvežiti ekipe, saj je imel prekratko klop. Foto: EPA

V ekipi Ljubljančanov so bili Robert Rothbart, Jaka Blažič, Deon Thompson, Jan Močnik, Sasu Salin, Davis Bertans in Gezim Morina.
Olimpija je dobro začela tekmo in povedla z 2:13, Partizan pa je prvič prišel v vodstvo šele v 16. minuti (30:29). V zadnji sekundi prvega polčasa je trojko zadel Bertans in na odmor so s prednostjo odšli gostje. Vodili so še po 25 minutah (51:52), nato pa je Partizan v nekaj minutah naredil delni izid 13:0, povedel s 64:52 in do konca le še višal prednost.
10 točk novinca Močnika
Najboljši strelec zmajev je bil Thompson, ki je dosegel 25 točk (v prvem polčasu 14, ko je za dve metal 6/6), Blažič 12, Salin in novinec Močnik pa po 10. Slednji je bil s sedmimi točkami razpoložen v prvem polčasu, v drugem pa je pričakovano izgubil sapo, saj ga trener Sašo Filipovski ni imel s kom zamenjati. Sedem minut pred koncem je zaradi petih osebnih napak predčasno končal tekmo še Rothbart.
Partizan, pri katerem je Dragan Milosavljević zbral 16 točk, ima zdaj za zmago boljši izkupiček kot Olimpija. Na lestvici je tretji z osmimi zmagami in tremi porazi.
Izjava po tekmi
Sašo Filipovski, trener Uniona Olimpije:
"Prestrašili smo Partizan. Odigrali smo odličen polčas, pokazali svoj trenutni maksimum in smo s prikazanim lahko resnično zadovoljni. Na voljo imamo zgolj 7 igralcev, kar je pravi fenomen. Če se bomo okrepili po pameti in dobro trenirali, kot smo ta teden, se nam lahko obeta dvig forme in rezultatov. Jan Močnik je pokazal svoje veliko srce in danes skoraj izdahnil na parketu. Nisem zadovoljen z delom obrambe in izgubljenimi žogami v tretji četrtini, ki je bila znova usodna. Zdaj nas čaka tekma v Istanbulu, na katero se moramo maksimalno osredotočiti."

11. krog:
PARTIZAN - UNION OLIMPIJA
93:69 (20:23, 20:18, 27:14, 26:14)
Milosavljević 16, Kecman 15; Thompson 25, Blažič 12, Salin in Močnik po 10.

KRKA
- HELIOS DOMŽALE
84:64 (29:15, 22:22, 18:15, 15:12)
Jordan 19, Pavić 15, Dragić 9, Abdul, Krivec in Balažič po 8; Prepelič 22, Jeftić 9.

RADNIČKI - ZLATOROG LAŠKO
88:71 (26:11, 16:30, 27:10, 19:20)
Simon 26; Omić 24, Lapornik 11, Vujasinović 9, Brodnik 7.

74:60 (15:17, 19:15, 23:16, 17:12)

CEDEVITA 11 9 2 +169 20 MACCABI 10 9 1 +115 19 PARTIZAN 11 8 3 +112 19 CIBONA 11 7 4 -26 18 BUDUĆNOST 11 7 4 +16 18 UNION OLIMPIJA 11 7 4 -9 18 ZAGREB CROATIA OS. 11 6 5 -26 17 RADNIČKI 11 5 6 -46 16 ŠIROKI 10 5 5 +26 15 HEMOFARM 10 4 6 -33 14 KRKA 11 3 8 -36 14 CRVENA ZVEZDA 12 2 10 -37 14 HELIOS DOMŽALE 11 2 9 -116 13 ZLATOROG LAŠKO 11 2 9 -143 13