Luka Dončić je bil z 12 točkami, sedmimi skoki in petimi podajami prvi igralec Slovenije. Foto: www.alesfevzer.com

Dolgo pričakovana tekma, na kateri sta spet po septembru 2017 v slovenskem dresu skupaj zaigrala prva zvezdnika Luka Dončić in Goran Dragić, je kljub zgolj prijateljski naravi tekme požela precej zanimanja, ne nazadnje si je že ogrevanje debelo uro pred tekmo v polni tržaški dvorani ogledalo več sto ljudi.

To je bila 20. tekma med slovensko in italijansko izbrano vrsto, prva po 23. avgustu 2015. Slovenija je zmagala na 14 tekmah, proti "azzurrom" pa je neporažena že od leta 2006. Tekmo je organiziralo slovensko zamejsko športno društvo Jadran.

1. četrtina
Selektor Slovenije Aleksander Sekulić je na parket najprej poslal naslednjo peterko: Luka Dončić, Zoran Dragić, Mike Tobey, Edo Murić in Goran Dragić.

Italijani so prvi zadeli na tekmi, Achille Polonara je skočil v napadu in zabil (2:0). Slovenski košarkarji so potrebovali dve minuti za koš – protinapad je s polaganjem zaključil Murić. Nad njim so Italijani storili še osebno napako za prvo slovensko vodstvo (2:3). Italijani so odgovorili s trojko, Goran Dragić pa je zadel za dve za izenačenje (5:5). Gogi je nato s podajo lepo zaposlil Tobeyja, ki je zabil (7:7). Prvo slovensko trojko je zadel Zoran Dragić (7:10), drugo pa Aleksej Nikolić (14:21). Po košu Dončića je Slovenija znova vodila za 7 (16:23). Italijani so se nato približali Slovencem, izid prve četrtine pa je z zabijanjem postavil Tobey (23:27).

Dončić bi se po prvotnih informacijah lahko pridružil reprezentanci šele v ponedeljek, a je Košarkarska zveza Slovenije nedavno dobila dovoljenje njegovega kluba iz Lige NBA Dallasa, da lahko igra že proti Italiji. Foto: www.alesfevzer.com

2. četrtina
Slovenija je drugo četrtino odprla z dvema trojkama – zadela sta Goran Dragić in Jakob Čebašek za prvo dvomestno prednost (23:33). Goran Dragić je z dvema zadetima prostima metoma znova Slovenijo povedel na +10 (25:35). Dončić je podal Gregorju Hrovatu, ki je zadel pod košem za povišanje vodstva na +12 (25:37). Žiga Dimec je po vstopu v igro prišel do odbite žoge, zadel je za +14 (29:43). Dončić je po zgrešeni trojki Zorana Dragića skočil v napadu in zadel (34:47). Dončić je atraktivno podal Čebašku, ki je zadel svojo drugo trojko za +16 za Slovenijo (37:53). To je bil tudi izid prvega polčasa, v katerem sta po devet točk dosegla Goran Dragić in Dončić.

3. četrtina
Tretja četrtina je prinesla strelski mrk na obeh straneh. Prvi je po dveh minutah igre po dolgi podaji zadel Goran Dragić (37:55). Dončić je zadel trojko za povišanje slovenskega vodstva na +21 (37:58). Italijani so z dvema zaporednima trojkama nekoliko znižali zaostanek (43:58). A na drugi strani je štiri zaporedne točke dosegel Murić (43:62). Jaka Blažič je dosegel svojo prvo trojko za +19 (46:65). Čebašek je še tretjič zadel za 3, Slovenija je vodila za 23 točk (46:69). Italijanski selektor Gianmarco Pozzecco je vzel minuto odmora. Po tej sta Dimec in Hrovat zadela proste mete za +26 Slovenije (46:72). Zoran Dragić je s trojko postavil končni izid po tretji četrtini, Slovenija je vodila že za 29 točk (48:77).

Za reprezentanco v Trstu igra tudi Goran Dragić, ki se bo v tem ciklu tekem dokončno poslovil od dresa z državnim grbom. Foto: www.alesfevzer.com

4. četrtina
Italijani so zadnjo četrtino, v kateri je Sekulić dal priložnost tudi igralcem, ki niso veliko igrali, začeli s serijo 7:0 (55:77). Gregor Glas je dosegel prvi slovenski koš in to trojko (55:80). Drugi slovenski koš v tem delu igre je vknjižil Jurij Macura (63:84). Diego Flaccadori je zadel trojko za Italijane, ki so po dolgem času zaostajali za manj kot 20 točk (66:84). Sekulić je svoje varovance pozval na posvet. Po minuti odmora je Nikolić zadel svojo drugo trojko, Slovenija je vodila za 21 točk (66:87). Še eno trojko, svojo drugo, je zadel še Blažič (67:90).

30. junija proti Hrvaški
Tekma je generalka pred tekmama kvalifikacij za SP s Hrvaško v razprodanih Stožicah 30. junija in Švedsko v Stockholmu 3. julija.