Vassilis Spanoulis je iz igre metal le 4/15 (trojke 3/8), a je zadeval, ko je bilo to najbolj potrebno. Foto: Reuters
Olympiacos
Olympiacos bo v nedeljo napadal četrto (1997, 2012, 2013) evropsko krono. Foto: Reuters
Miloš Teodosić
Obramba Olympiacosa je dobro ustavila Miloša Teodosića, ki je dosegel le osem točk. Foto: Reuters
Gustavo Ayon
Mehiški center Gustavo Ayon (levo) je bil z 18 točkami najboljši strelec Reala. Na drugi strani jih je Jan Vesely za Fenerbahče prispeval 20. Foto: Reuters

Moskovčani so rahlo vodili večji del tekme, štiri minute in pol pred koncem pa ušli na 61:52 in kazalo je že, da je odpor Olympiacosa zlomljen.

Spanoulis se je prebudil v zadnjem delu
A zasedba iz Pireja je dokazala, kot že nekajkrat v zadnjih sezonah, da je najmočnejša, ko je najtežje. Na krilih Vassilisa Spanoulisa, ki do zadnje četrtine ni dosegel niti točke, je napravila delni izid 14:2 (64:63). Spanoulis je v tem nizu prispeval deset točk.

Trojka Spanoulisa prek roke De Cola
Kostas Sloukas je nato s prostih metov povišal na 66:63. CSKA je izenačil pol minute pred koncem, ko je Sonny Weems po prodoru zadel za dve (66:66). Sledila je minuta odmora, po kateri je Spanoulis devet sekund pred koncem prek roke Nanda De Cola zadel trojko za 69:66. Prvi strelec tekme De Colo (18) je znižal (68:69), Sloukas pa zadel en prosti met (70:68). Moskovčanom je za zadnji napad ostalo še sedem sekund, a so ga izpeljali slabo, zaključil ga je Andrej Kirilenko, ki je z velike oddaljenosti zgrešil trojko.

Fantastična druga četrtina Reala
V drugem polfinalu je madridski Real s 96:87 ugnal Fenerbahče. Madridčani so tekmo odločili v drugi četrtini, ki so jo po seriji trojk dobili s 35:14 in ušli na +20 (55:35). Fenerbahče je v nadaljevanju omilil poraz, a zmaga Reala ni bila nikoli pod vprašajem. Prvi strelec tekme je bil sicer Fenerjev Andrew Goudelock (26).