Čeprav je imela Olimpija precej več izgubljenih žog (16:9) in slabši met za tri točke (Helios 10/21; Olimpija 13:33), je za visokih 14 točk premagala Kansai Helios. Foto: www.alesfevzer.com

Glas (iz igre na koncu 11/13, od tega trojke 5/7) je že v prvi četrtini, ki jo je Olimpija dobila z 21:17, dosegel devet točk. Drugo četrtino je Helios odprl s serijo treh trojk (Blomgren, Nemanič, Copot) za vodstvo s 26:24. Ob koncu polčasa so zeleno-beli spet naredili večjo razliko, ob delnem izidu 10:0 je šla Olimpija na odmor s prednostjo 51:40. Alen Omić je v prvem polčasu dosegel 20 točk, zbral je tudi sedem skokov.

Sredi tretje četrtine je domžalska ekipa skoraj ujela ljubljanske tekmece (55:54), a so ti znova odgovorili z osmimi zaporednimi točkami. Prav vse je prispeval Leon Ščuka, od tega dve trojki.

Na začetku zadnje četrtine so zmaji povedli s 73:61. Krki se je sicer uspelo približati na pet točk, a za preobrat ni imela moči.

Ljubljančani, ki so prevladovali predvsem v skoku (42:26), se bodo v petkovem finalu (ob 20.30) na Kodeljevem potegovali za 23. naslov, tretjega v nizu.

Novaković: Razlika v kakovosti prevelika, da bi lahko upali na kaj več
"V prvem polčasu so Omiću dovolili preveč skokov v napadu, hkrati pa smo v zadnji minuti in pol prvega dela dobili delni izid, ki nas je preganjal ves drugi polčas. Poskusili smo z vsemi mogočimi variantami, vendar je bila razlika v kakovosti prevelika, da bi lahko upali na kaj več," je povedal trener Heliosa Damjan Novaković.

Trener Olimpije Zoran Martić je dodal: "Z igralci, ki smo jih imeli na voljo, smo odigrali pametno tekmo in zasluženo zmagali. Jutri nas čaka nova tekma, motivacije nam ne manjka in naredili bomo vse, da osvojimo pokalni naslov."

Glas popeljal Cedevito Olimpijo v pokalni finale

Krka devetič v finalu
Krka je predvsem v zadnji četrtini, ko je prejela le devet točk, stisnila tekmeca in se devetič uvrstila v finale pokalnega tekmovanja. Naskakovala bo peti naslov v zgodovini. Nazadnje je bila najboljša leta 2021.

Najboljša strelca pri Novomeščanih sta bila Jan Špan z 19 točkami in Miha Cerkvenik, ki jih je dosegel 17. Pri Rogaški, ki se je potegovala za prvi nastop v finalu, pa so po 16 točk zbrali Jordan Session, David Kralj in Njegoš Sikiraš.

Krka je v Ljubljano prišla po nizu slabih predstav, v polfinalu pa je Slatinčane nadigrala v zadnji tretjini tekme. Rogaška je še v 27. minuti vodila s 63:60. Krka je odgovorila z delnim izidom 12:0 (72:63), vprašanje zmagovalca pa je rešila v 37. minuti, ko je z delnim izidom 19:2 povedla z 79:65.

Dragiša Drobnjak, trener Rogaške: "Ko je Krka začela igrati agresivneje v obrambi, se temu nismo znali prilagoditi. Namesto da bi vztrajali pri ekipni igri, ki nam je do tedaj prinašala dober rezultat, smo se zatekali k individualnim rešitvam in pri tem pogoreli."

Gašper Okorn, trener Krke: "Zavedali smo se, da tekma ne bo lahka, saj smo prišli v Ljubljano po nizu slabih rezultatov. A v odločilnih trenutkih so fantje pokazali željo in borbenost. Rogaško smo premagali, ker smo si to zelo želeli, in to je tudi edina pot za nastop v finalu."

Krka zanesljivo v finale Pokala Spar

V petek ženski finale
Prvič bodo zaključki vseh pokalnih tekmovanj potekali v isti dvorani. Ženski finale Akson Ilirije - Cinkarna Celje bo v petek ob 17.30, nato pa se bosta pomerili še Olimpija in Krka. Celjanke bodo lovile 18. naslov oziroma šestega zapored.