Phil Foden je po dobre pol ure igre poskrbel za preobrat na Etihadu, na koncu to ni bilo dovolj za poln izkupiček točk. Foto: Reuters

Tottenham gostovanja na Etihadu ne bi mogel začeti bolje, že v 6. minuti je smuknil v vodstvo po bliskovitem protinapadu, ki ga je po natančni podaji Dejana Kuluševskega končal Heung-Min Son. Ta je izkoristil nepozornost svojega čuvaja Jeremyja Dokuja in hladnokrvno ukanil vratarja Edersona za 0:1.

A kaj hitro se je za Korejca vse obrnilo na glavo. Namreč, že tri minute pozneje je zadel avtogol. Po predložku s prostega strela je v kazenskem prostoru Londončanov za trenutek zavladala zmeda, žoga pa se je naposled od Sonovega stegna odbila v mrežo za 1:1.

City je v naslednjih minutah dvakrat resneje zapretil, Erling Haaland je v 13. minuti zgrešil praktično nemogoče, po slabe pol ure igre je Doku žogo poslal še v prečko. Za preobrat je v 31. minuti poskrbel Phil Foden. Po lepem kombiniranju Haalanda, Dokuja in Juliana Alvareza je angleški reprezentant mirno ob bližnji vratnici zaključil za 2:1. Vratar Vicario ni imel nikakršnih možnosti.

Dejan Kuluševski je v 90. minuti poskrbel za delitev točk. Foto: Reuters

Že v uvodu drugega polčasa se je moral Vicario izkazati z novo obrambo, potem ko je pod prečko meril Haaland. Gostje so se nekaj časa še lovili na zelenici, nato pa v 69. minuti vendarle izenačili. Prestregli so globinsko podajo, namenjeno Haalandu, Son je hitro našel Giovanija Lo Celsa, ki je s plasiranim strelom premagal Edersona za 2:2. Cityjev čuvaj mreže se je s konicami prstov dotaknil žoge, a premalo, da bi preprečil izenačenje.

Gledalci so na Etihadu nato videli še dva zadetka. Najprej so zadeli gostitelji, rezervist Jack Grealish se je po Haalandovi podaji v kazenski prostor znašel iz oči v oči z Vicariem ter ga premagal z nizkim strelom v levo. In ko je že kazalo, da bo ekipa Pepa Guardiole dosegla deseto zmago v sezoni, so gostje izenačili na končnih 3:3. Po Johnsonovem predložku z leve strani je Kuluševski dobil skok z Nathanom Akejem in žogo z glavo poslal za Edersonov hrbet.

Nogometni sladokusci so prišli na svoj račun na Anfieldu, kjer so gledalci videli kar sedem zadetkov, na olajšanje domačih navijačev tudi zmago rdečih. Ti so se morali pošteno potruditi. Potem ko je Alexis MacAllister (na fotografiji desno) navdušil s prekrasnim evrogolom in Liverpool popeljal v vodstvo z 2:1, so se nogometaši Fulhama pobrali in rezultat celo obrnili sebi v prid. Varovanci Jürgena Kloppa so še tri minute pred iztekom rednega dela zaostajali s 3:2, nato pa je sledil preobrat. Najprej je v 87. minuti rezervist Vataru Endo izenačil na 3:3, zmago je hip pozneje s silovitim strelom iz obrata prinesel strelec prvega zadetka Trent Alexander-Arnold.