Sturma Holm Lægreid, novopečeni svetovni prvak v sprintu, ob prihodu v cilj. Foto: Reuters
Sorodna novica Štiri Francozinje na vrhu, Lena Repinc 30., Anamarija kot na pogrebu

* - zgrešeni streli/kazenski krogi

Lægreidu je uspel fantastičen zaključek tekme, med dobitniki odličij je bil edini, ki je pokril vse tarče, a najtežja naloga ga je čakala v zadnjem kilometru, kjer je moral s hitrim tekom streti favoriziranega rojaka Johannesa Thingnesa Bøja. Še 200 metrov pred ciljem je zaostajal za dve desetinki, nato pa je zaostanek hitro nadoknadil in ciljno črto prečkal s 3,5 sekunde prednosti.

Bø je osvojil drugo mesto, tretji je bil še en Norvežan, Vetle Sjåstad Christiansen, ki je zaostal 18,6 sekunde. Oba sta sicer morala enkrat v kazenski krog. "Leseno medaljo" je s četrtim mestom osvojil Francoz Eric Perrot, ki je zaostal že slabe pol minute (+28,6).

S številko 15 je prvi od štirih Slovencev nastopil Jakov Fak, ki je v Novem Mestu pred 11 leti na svetovnem prvenstvu na sprinterski tekmi osvojil bronasto medaljo. Tokrat se je moral zadovoljiti s 27. mestom, za zmagovalcem je ob enem zgrešenem strelu zaostal 2:18,9,

Nastopili so še Lovro Planko, Anton Vidmar in Miha Dovžan. Osnovni cilj je bil preboj na nedeljsko zasledovalno tekmo, kar je uspelo še Planku in Vidmarju. Planko je osvojil 34. mesto, zgrešil je dve tarči, zaostal 2:48,5, Vidmar pa je bil 47. (2 zgrešena strela, +3:17,7). Dovžan je tekmo sklenil na 65. mestu in ne bo nastopil na nedeljski zasledovalni preizkušnji. Ob enem zgrešenem strelu je zaostal tri minute in 47 sekund.