Bam Adebayo je bil z 31 točkami in 10 skoki najučinkovitejši igralec Miamija, ki je naredil drugega od štirih korakov proti finalu Lige NBA. Foto: AP

Po porazu za kar 25 točk na drugi tekmi konferenčnega finala se je Miami hitro pobral. V 23. minuti je Jimmy Butler zadel koš za vodstvo Miamija sredi Bostona z 62:37, a nato je prvi zvezdnik Heata, ki je na uvodni tekmi natresel kar 41 točk, zapustil parket. Polčas se je končal z 62:37, po odmoru pa so gostje sporočili, da se Butler zaradi vnetega desnega kolena ne bo več vrnil.

Jimmy Butler je odigral 20 minut v prvem polčasu in prispeval 8 točk, 3 skoke, 2 podaji ter 2 ukradeni žogi, nato pa zaradi težav z desnim kolenom ni več zaigral. Foto: AP

Brown s serijo 10 točk znižal na 92:93

Prednost Vročice se je prav počasi tajala, v zadnji četrtini so imeli tudi še 17 točk prednosti, a vztrajni Kelti so slabe tri minute pred koncem prišli zgolj na točko zaostanka (92:93), potem ko je vroči Jaylen Brown zadel trojko med osebnim nizom 10 zaporednih točk. A nato je s trojko odgovoril Max Strus, ob zvoku sirene za iztek napada je žogo v koš spravil Bam Adebayo in Miami je znova pobegnil za šest točk, kar mu je uspelo zadržati vse do konca.

Jaylen Brown je končal sicer s kar 40 točkami, Al Horford jih je za Boston dodal še 20. Pri zmagovalcih je Adebayo zbral 31 točk, zlasti v drugem polčasu sta mu pomagala Strus (16) in PJ Tucker (17 točk).

Usodne izgubljene žoge: 24:9 za Boston

Na tekmo ni vplivala samo poškodba Butlerja, srečanje sta za po pet minut zaradi udarcev zapustila tudi dva ključna igralca Celticsov: najboljši obrambni igralec lige Marcus Smart in prvi zvezdnik Jayson Tatum. Oba sta se sicer sorazmerno hitro vrnila na igrišče, a manjkale so točke Tatuma.

Odločilne so sicer bile izgubljene žoge: Boston je podaril kar 24 žog, kar je Miami izkoristil za 33 točk, medtem ko so gostje izgubili zgolj 9 žog, kar so gostitelji izrabili za 9 doseženih točk. Brown je izgubil 7 žog, Tatum 6, Smart 4, Horford 3 ... Posledično je Heat imel kar 19 ukradenih žog, Celtics pa zgolj dve.

Adebayo prevzel Butlerjevo vlogo

"Zelo sem vesel. Na zadnjih nekaj tekmah nisem pokazal, kar zmorem, čeprav je ekipa odvisna od tega. Tokrat sem prevzel odgovornost in zmagali smo," je po tekmi dejal prvi strelec zmagovalcev Adebayo.

"Danes je pokazal svojo pravo igro, igral kot igra Jimmy (Butler) ter storil kar je bilo potrebno, da smo zmagali. Zanesljiv je bil v ključnih trenutkih in to ne le z doseganjem košev, ampak je svoje storil tudi v organizaciji igre, v obrambi. Ko smo ostali brez Butlerja, je stabiliziral igro. Danes je bil srce in duša naše ekipe," pa je košarkarja pohvalil trener Miamija Erik Spoelstra.

LIGA NBA – KONČNICA

Vzhod, finale

Tretja tekma:
BOSTON (2) – MIAMI (1) 1:2
103:109 (18:39, 29:23, 25:25, 31:22)
Brown 40 (14/20 iz igre, 3/9 za tri) in 9 skokov, Horford 20 (3/5 za tri) in 14 skokov, Smart 16, Tatum (3/14 iz igre, 1/7 za tri) in G. Williams po 10, Pritchard in Stauskas po 3, Theis 1; Adebayo 31 (15/22 iz igre) in 10 skokov, Tucker 17, Strus 16 (4/7 za tri), Lowry 11, Butler, Herro in Martin po 8, Oladipo 5, Vincent 3, Robinson 2.

Četrta tekma bo v torek ob 2.30.

V okrepljenem tisku stanje v zmagah; igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.