Sepp Blatter (levo) je čestital Franzu Beckenbauerju. Nemci so se izjemno izkazali z organizacijo SP-ja. Foto: EPA
Leroy Burrell je leta 1995 postavil svetovni rekord na 100 m. Foto: EPA
Steffi Graf
Steffi Graf se je na osrednjem igrišču Wimbledona počutila zelo domače. Foto: EPA
Jugoslavija z Bodirogo
Jugoslavija je na čelu z Dejanom Bodirogo osvojila evropska prvenstva v letih 1995, 1997 in 2001 ter svetovna naslova leta 1998 in 2002. Foto: EPA
Roger Federer
Roger Federer je leta 2003 prvič dvignil wimbledonski pokal. Foto: EPA
Jacques Rogge
Jacques Rogge je takole razglasil prireditelja 27. poletnih olimpijskih iger moderne dobe. Foto: EPA

Dolgo časa je kazalo, da bo tekmovanje pripadlo Južnoafriški republiki. Odločilen je bil manjkajoč glas Novozelandca Charlesa Dempseya, predsednika nogometne konfederacije Oceanije, ki se je glasovanju izognil. Izbor je bil veliko razočaranje za angleško delegacijo, ki je za lobiranje porabila 15 milijonov ameriških dolarjev. To je bila velika zmaga za Franza Beckenbauerja, ki je večkrat obšel svet in si pridobil naklonjenost članov komisije.

1912
Ameriški atlet Donald Lippincott je na olimpijskih igrah v Stockholmu postavil prvi uradno priznani svetovni rekord v teku na 100 m, ko je v predtekmovanju dosegel čas 10,6 sekunde. V finalu je Lippincott isto razdaljo pretekel v 10,9 sekunde in osvojil le bronasto medaljo.

1944
Rodil se je košarkar Borut Bassin. Popularni Taubi je bil eden najboljših igralcev Olimpije v drugi polovici šestdesetih let. Zbral je tudi 63 nastopov za reprezentanco Jugoslavije, s katero je bil na svetovnem prvenstvu 1967 drugi.

1960
Rodila se je ameriška atletinja Valerie Brisco-Hooks. Zablestela je na olimpijskih igrah v Los Angelesu leta 1984, ko je zmagala v tekih na 200 in 400 metrov, kar do takrat ni uspelo še nobeni atletinji. Zlata je bila tudi s štafeto ZDA na 4 x 400 m. Vse do olimpijskega leta je bila dokaj neznana tekačica. Leta 1983 je imela 200 m pretekla v času 23,10, 400 m pa 53,61. Za preporod je poskrbel trener Bob Kersee, najprej je zmagala na ameriškem prvenstvu. V Los Angelesu je v finalu ugnala rojakinjo Chandro Cheeseborough in zmagala z odličnim časom 48,83, kar je četrti izid vseh časov. V finalu teka na 200 metrov je presenetljivo prehitela Florence Griffith in z novim državnim rekordom 21,81 sekund osvojila zlato.

1986
V 100. finalu Wimbledona je Boris Becker premagal Ivana Lendla s 6:4, 6:3 in 7:5. Nemški tenisač je pri 18 letih ubranil naslov na sveti travi, leta 1989 je zmagal še tretjič. Lendl je izgubil tudi finale leta 1987 proti Avstralcu Patu Cashu in ni nikoli uspel slaviti na najprestižnejšem teniškem turnirju na svetu.

1994
Leroy Burrell je na na atletskem mitingu v Lozani postavil nov svetovni rekord v teku na 100 metrov. S časom 9,85 in še dovoljenim vetrom v hrbet (1,2 m/s) je le za stotinko izboljšal tri leta star rekord rojaka Carla Lewisa, ki ga je slednji dosegel na svetovnem prvenstvu v Tokiu leta 1991. Rekord je veljal vse do olimpijskih iger leta 1996 v Atlanti, ko je v finalu Kanadčan Donovan Bailey tekel 9,84.

1996
Nemka Steffi Graf je že sedmič zmagala na teniškem turnirju v Wimbledonu. V finalu je premagala Španko Arantxo Sanchez Vicario s 6:3 in 7:5. To je bila stota turnirska zmaga Grafove na njeni poklicni teniški poti, obenem pa tudi 20. na turnirjih za grand slam. V sedmem finalu turnirjev za grand slam med Grafovo in Sanchezovo je Nemka dominirala z močnim servisom in forehandom. Sanchezova se ni zbrala vse do drugega niza, ko je bilo že 0:4. Španka je v drugem izenačila na 5:5. V zadnjih dveh igrah je bila ponovno boljša prva igralka sveta.

1997
Košarkarska reprezentanca ZR Jugoslavije je v finalu 30. evropskega prvenstva v Španiji premagala Italijo z 61:49.
Jugoslovani so po pričakovanjih osvojili svoj drugi naslov po razpadu skupne države. Razen poraza v drugi tekmi na prvenstvu proti Italijanom (69:74) in izredno izenačene tekme proti Hrvatom, ko je Djordjević s trojko v zadnji sekundi odločil zmagovalca, so bile ostale ekipe povsem brez moči. Tudi Italijani v finalu niso bili dorasel nasprotnik. Jugoslovani so takoj na začetku povedli z 10:0. Na začetku drugega polčasa so se približali na dve točki zaostanka (30:28), toda plavi so nato naredili delni izid 11:0, blizu pa so bili tudi štiri minute pred koncem, ko je bil izid 49:44. Vse dvome o zmagovalcu sta že v naslednjih dveh napadih razrešila Dejan Bodiroga in Predrag Danilović. Najboljši strelec pri prvakih je bil Dejan Bodiroga s 14 točkami, Carlton Myers je dosegel 17 točk za poražence.

2003
Roger Federer je v finalu teniškega turnirja turnirja za grand slam v Wimbledonu premagal Marka Philippoussisa s 7:6 , 6:2 in 7:6. Za zmago je Federer, sicer četrti nosilec turnirja, prejel 575.000 funtov, Philippoussis pa 287.500 funtov. Švicar je osvojil prvi grand slm v karieri in prevzel vodstvo na lestvici Champions Race.

V prvem nizu sta oba igralca s pridom izkoriščala najmočnejši orožji - začetni udarec in igro na mreži. Odločitev je tako padla šele v podaljšani igri, v kateri je Federer zmagal s 7:5. Drugi niz je Švicar začel sanjsko, dvakrat zapored je odvzel servis Avstralcu in hitro povedel s 4:0, na koncu pa slavil s 6:2. Federer je igral brez napak, v prvih dveh nizih na prvi začetni udarec tekmecu ni prepustil niti ene točke. V tretjem nizu je znova odločala podaljšana igra, ki jo je Federer dobil s 7:3.

2005
Predsednik Mednarodnega olimpijskega komiteja Jacques Rogge je na 117. zasedanju v Singapurju objavil, do bo London gostil olimpijske igre leta 2012. V prvem krogu je izpadla Moskva, v drugem krogu New York, v tretjem Madrid, v zadnjem, četrtem pa je manj glasov dobil dobil Pariz. Izbor Londona je nekaj minut pozneje navdušeno pozdravilo več kot 10.000 Britancev, ki so se zbrali na znamenitem Trafalgar Squaru.