Linda Noskova je lani v Melbournu izpadla v prvem krogu kvalifikacij. V ponedeljek se bo pomerila z Elino Svitolino za vstop v četrtfinale. Foto: EPA

Poljakinja je pred tem dobila 18 dvobojev zapored. Prvič po 13 turnirjih za grand slam je končala nastope že v prvem tednu.

Iga Swiatek se je izvlekla proti Danielle Collins v 2. krogu, ko je zaostajala z 1:4 v odločilnem nizu. Tokrat v ključnih trenutkih ni bila zbrana. Foto: EPA

Swiatek je dobila prvi niz in imela v peti igri drugega niza priložnost za brejk. Noskova se je rešila, izenačila na 3:3 in nato osvojila zadnje tri igre drugega niza. V odločilnem nizu je Poljakinja izgubila začetni udarec v tretji in sedmi igri. V deseti igri je Noskova servirala za uspeh kariere. Začela je zelo nervozno, po 0/30 pa se je zbrala in osvojila štiri točke zapored.

Noskova je izkoristila že prvo zaključno žogico po dveh urah in 20 minutah. "Sem brez besed. Vedela sem, da me čaka zelo lepa tekma proti prvi igralki sveta. Nisem si sicer predstavljala, da bi se lahko dvoboj končal na tak način. Sem zelo vesela, da se mi je uspelo prebiti v nadaljevanje turnirja," je povedala Noskova.

Zadela je deset asov in 35 "winnerjev", s tem pa je postala prva najstnica, ki je na OP-ju Avstralije premagala prvo s svetovne lestvice po Amelie Mauresmo, ki je leta 1999 izločila Lindsay Davenport.

Iga Swiatek razočarana zapušča Melbourne že po 3. krogu

Činven Dženg želi ponoviti uspeh slavne rojakinje
12. nosilka Činven Dženg je premagala rojakinjo Jagan Vang s 6:4, 2:6, 7:6 (8). Po zmagi je povedala, da navdih črpa od vzornice Na Li, ki je v Avstraliji blestela pred desetletjem.

"Njen finale sem gledala več kot desetkrat, zato imam veliko spominov. Bila je neverjetna igralka, prva Azijka, ki je osvojila grand slam. Kako se tega ne bi spomnila."

Nekdanjo zmagovalko OP-ja ZDA Sloane Stephens je premagala Rusinja Ana Kalinska, ki je bila boljša v treh nizih. Rusinja bo prvič zaigrala v osmini finala enega izmed turnirjev za veliki slam.

Dvakratna zmagovalka uvodnega turnirja za grand slam sezone, Belorusinja Viktorija Azarenka (2012, 2013), je Jeleno Ostapenko ugnala s 6:1 in 7:5.

Čeprav fotografija pravi drugače, se Carlosu Alcarazu v resnici ni bilo treba kaj dosti pretegniti za preboj v osmino finala. Foto: EPA

Alcaraz ekspresno v osmino finala
Carlos Alcaraz se je že po 66 minutah uvrstil v osmino finala. Njegov tekmec v 3. krogu, 18-letni Kitajec Junčeng Šang, je dvoboj na začetku tretjega niza predal pri izidu 6:1, 6:1, 1:0 za Španca.

Kitajski najstnik, ki je na turnirju v Melbournu nastopil s povabilom organizatorja, je na osrednje igrišče Roda Laverja vstopil s prevezanim zgornjim delom desnega stegna, nato je v drugem nizu zaprosil za zdravniško pomoč zaradi poškodbe. Na koncu je bil prisiljen dvoboj predati.

Kecmanović izločil Paula
20-letni Alcaraz bo prvič zaigral v drugem tednu turnirja v Avstraliji. V osmini finala se bo za četrtfinalno vstopnico pomeril s Srbom Miomirjem Kecmanovićem, ki je s 3:2 v nizih premagal lanskega polfinalista turnirja Tommyja Paula. Zadnji niz je Kecmanović dobil brez izgubljene igre.

Daniil Medvedjev, ki je pred petimi leti že igral v finalu, je prikazal najboljšo igro zta teden. Foto: EPA

Alcaraz je zaradi poškodbe izpustil lanski turnir v Melbournu. "Dvoboje sem gledal doma s kavča in si želel zaigrati v drugem tednu tukaj. To je prvič, da bom zaigral v drugem tednu v Avstraliji. Zdi se mi posebno."

Medvedjev tokrat pohitel
Daniil Medvedjev, ki je v 2. krogu ob 3.45 po avstralskem času izločil Emila Ruusuvuorija po zaostanku z 0:2 v nizih, je tokrat precej hitreje napredoval. Tretji nosilec je premagal Kanadčana Felixa Augerja Aliassima s 6:3, 6:4 in 6:3. Večerni obračun na Margaret Court Areni je trajal dve uri in devet minut.

Alexander Zverev je zadel 11 asov in 27
Alexander Zverev je zadel 11 asov in 27 "winnerjev". Foto: EPA

Izpadla tudi Dimitrov in Ruud
V osmini finala ga v ponedeljek čaka Portugalec Nuno Borges, ki je s 6:7, 6:4, 6:2 in 7:6 presenetil 13. nosilca Grigorja Dimitrova.

Alexander Zverev je odpravil Američana Alexa Michelsena s 6:2, 7:6 in 6:2 po dveh urah igre na Rod Laver Areni. Nemec je odlično serviral, ujel je pravi ritem, potem ko se je zelo mučil v uvodnih dveh krogih. V osmini finala bo imel precej težje delo. Britanec Cameron Norrie je ugnal enajstega nosilca Casperja Ruuda s 6:4, 6:7 (7), 6:4 in 6:3.