Romelu Lukaku je potrdil veliko zmago Rome, ki je prehitela Napoli in je zdaj na šestem mestu. Foto: EPA

Branilcem naslova tudi pod vodstvom trenerja Walterja Mazzarrija ne gre po načrtih. Za vodilnih Interjem zaostajajo že 17 točk, v sredo pa so izpadli še iz italijanskega pokala, potem ko so na domači zelenici izgubili proti Frosinoneju kar z 0:4.

Velika neumnost Politana
Težave za Napoli so se začele v 66. minuti. Nicola Zalewski je nepravilno zaustavil Politana in prejel rumeni karton. Napadalec Napolija je izgubil živce in je udaril Zalewskega z nogo. Sodnik Andrea Colomboje takoj iz žepa potegnil rdeči karton.

Mourinho z menjavami zadel v polno
Trener Rome Jose Mourinho je z igralcem več vse stavil na napad. V 71. minuti so vstopili Lorenzo Pellegrini, Stephan El Shaarawy in Serdar Azmoun, nato pa še Zeki Celik. V 76. minuti je najprej iz obrata poskusil Azmoun, po blokiranem poskusu tudi El Sharaawy ni prišel do ugodnega položaja v gneči. Iz ozadja je v kazenski prostor pritekel Pellegrini in z izjemno natančnim strelom z desno nogo poslal žogo tik ob vratnici v mrežo.

Štiri minute pred koncem je skušal Victor Osimhen preprečiti protinapad Rome, a je z drsečim startom pokosil El Sharaawyja. Prejel je drugi rumeni karton in Napoli je ostal le z deveterico.

Nicolo Barella je postavil končni izid na San Siru. Foto: EPA

V 96. minuti so skušali Neapeljčani z zadnjimi močmi izenačiti, a so Rimljani izvedli protinapad. Romelu Lukaku je imel dovolj časa, da si naravnal žogo in jo z močnim strelom poslal v mrežo za veliko veselje na tribunah.

Vodilni Inter prav nič ne popušča
Vodilni Inter je ugnal Lecce z 2:0. Dve minuti pred koncem prvega polčasa je z glavo zadel Yann Bisseck, potem ko je s prostega strela natančno podal Hakan Calhanoglu. Odločitev je padla v 78. minuti, ko je Marko Arnautović velemojstrsko podal s peto, Nicolo Barella je stekel sam proti vratom in zlahka povišal na 2:0. Lecce je od 83. minute igral z igralcem manj zaradi izključitve Lamecka Bande.

Luka Jović je zelo poživil igro Milana. Foto: EPA

Vlahović z glavo zagotovil zmago stari dami
Frosinone se je zelo dobro upiral Juventusu (1:2). Zmagoviti gol je v 81. minuti dosegel Dušan Vlahović. Odlični napadalec je vstopil v 55. minuti in odločil tekmo z glavo po podaji Weston McKennieja.

Rezervist Jović v zadnji minuti rešil točko proti zadnjeuvrščeni Salernitani
Nogometaši Milana so znova razočarali. Zadnjeuvrščena Salernitana je osvojila pomembno točko (2:2), čeprav je še vse do zadnje minute kazalo celo na poln izkupiček. Rdeče-črni nikakor ne najdejo prave forme in izgubljajo priključek k vrhu.

36-letni Antonio Candreva se je izkazal z golom in podajo.  Foto: EPA
36-letni Antonio Candreva se je izkazal z golom in podajo. Foto: EPA

Fikayo Tomori je v 17. minuti z glavo zatresel mrežo za vodstvo Milana. Tri minute pred odmorom je izenačil kapetan Federico Fazio z glavo, potem ko je natančno iz kota podal Antonio Candreva.

Candreva ujel Maignana na napačni nogi
V 63. minuti se je izkušeni Candreva odločil za strel z 20 metrov z desne strani. Žogo je tik ob bližnji vratnici poslal v mrežo. Vratar Milana Mike Maignan ni bil pripravljen na strel in je zelo slabo posredoval. Vse je kazalo na drugo zmago v sezoni za zadnjeuvrščeno ekipo na lestvici.

Nekdanji izjemni napadalec Milana Filippo Inzaghi bo skušal Salernitano obdržati v elitni druščini, a čaka ga zelo težka naloga. Foto: EPA

Jović z volejem izenačil
Milan je v zadnjih minutah močno pritisnil. Luka Jović, ki je vstopil v 70. minuti, je imel veliko priložnost osem minut pred koncem rednega dela, a je njegov strel z glavo odbil vratar Benoit Costil.

V 90. minuti je Samu Chukwueze z desne strani podal pred vrata, Olivier Giroud je z glavo podaljšal žogo do Jovića, ki jo je z volejem z levo nogo s šestih metrov potisnil v mrežo.

Zmaga Fiorentine v Monzi
Milan je zbral 33 točk. Tri manj ima Fiorentina, ki je v gosteh premagala Monzo (0:1). Edini zadetek je v 7. minuti dosegel Lucas Beltran.