David Bellion in Fernando Cavenaghi sta zrežirala novo zmago Bordeauxa. Foto: EPA
Christophe Galtier
Christophe Galtier je v vlogi glavnega trenerja St. Etienna debitiral z remijem. Foto: EPA

Napadalec Bellion je po navadi rezervist, tokrat pa je igral od prve minute. V 11. minuti je bliskovito prodrl v kazenski prostor in zatresel mrežo gostov, še pred odmorom pa je povišal na 2:0. Franco Sosa je na začetku nadaljevanja zapravil enajstmetrovko, kazen pa je prišla hitro. V 51. minuti je Fernando Cavenaghi po protinapadu še tretjič zadel v polno. Piko na i je postavil zvezdnik Yoann Gourcuff.

"V prvih desetih minutah smo bili zmedeni, nato pa se nam je odprlo. Imamo res odlično ekipo, ki je sposobna velikih dosežkov," je bil zadovoljen branilec Bordeauxa Mathieu Chalme. Francoski prvaki se bodo v osmini finala Lige prvakov pomerili z Olympiacosom in imajo velike možnosti za preboj med osem najboljših ekip v Evropi.

Marseille ni vnovčil prednosti igralca več
St. Etienne je uspel proti Marseillu z desetimi igralci izvleči točko (0:0). Grški branilec Efstathios Tavlaridis je bil izključen že v 8. minuti, ko je podrl napadalca Bakarija Koneja. Vratar gostiteljev, ki jih je prvič vodil Christophe Galtier (Alain Perrin je bil sredi tedna odpuščen), Jeremie Janot je z nekaj spektakularnimi obrambami spravljal napadalce Marseilla v obup.

Montpellier je pred praznimi tribunami doma presenetljivo klonil pred Nancyjem z 0:2. Kazen je bila izrečena zaradi razgrajanja navijačev na avgustovski tekmi v Nici.