Josip Iličić (drugi z desne) je skupaj z Eranom Zahavijem igral za Abelom Hernandezom, ki pa je moral zaradi poškodbe že v 20. minuti z igrišča. Zamenjal ga je komaj 20-letni rojak Ignacio Varela. Foto: EPA
Armin Bačinović
Armin Bačinović je drugič zapored začel tekmo. Foto: EPA
Antonio Di Natale
Antonio Di Natale je dosegel že svoj osmi zadetek letos. Foto: EPA
Giuseppe Sculli
Giuseppe Sculli je šest minut pred koncem prinesel dragocene tri točke Laziu. Foto: Reuters
Luis Enrique
Trener Rome Luis Enrique je s svojimi varovanci v zadnjih 20 minutah strl odpor Novare. Foto: EPA

Znova je v začetni enajsterici zaigral tudi Armin Bačinović, na zelenici je ostal do 76. minute. Sicilijanci imajo s petih domačih tekem popoln izkupiček, v gosteh pa igrajo precej slabše, saj so od tam do zdaj prinesli zgolj točko. Rožnato-črni so imeli srečanje proti Bologni, ki jo vodi Stefano Pioli - na začetku sezone je sedel na klopi Palerma - ves čas pod nadzorom. Reneja Krhina ni bilo v gostujoči ekipi.

Stresel tudi prečko
Iličić se je že v 13. minuti izkazal pri prvem zadetku Erana Zahavija, ko je streljal od daleč, vratar Jean Francois Gillet je žogo le odbil, Izraelec pa jo je pospravil v mrežo. Sredi prvega polčasa je slovenski reprezentant z levico znova poskušal z razdalje, Gillet pa je žogo odbil v prečko. Ob koncu prvega polčasa se je z dvema lepima obrambama izkazal vratar Palerma Alexandros Tzorvas.

Gostitelji so drugič zadeli kmalu po odmoru.
V 52. minuti je iz kota podal Zahavi, na 2:0 pa je z glavo povišal Argentinec Matias Silvestre. 15 minut pred koncem Iličića v protinapadu ni uspel ustaviti Simone Loria in z desnico je prispeval še tretji zadetek Palerma. Bologna se je prebudila prepozno. Častni zadetek je v 87. minuti dosegel Urugvajec Gaston Ramirez, ki so ga v začetku tedna skupaj z Iličićem omenjali kot mogoči okrepitvi Juventusa v zimskem prestopnem roku.
Guidolin zmago posvetil tistim, ki so šli v Madrid
V nedeljo sta se Udinese in Lazio z zmagama nad Sieno in Parmo znova prebila na vrh lestvice. Juventus, ki je zaradi poplav ostal brez tekme v Neaplju, je prehitel tudi Milan, ki je kar s 4:0 odpravil Catanio. To je bila peta zaporedna zmaga rdeče-črnih.

Videmčani so na Friuliju povedli že po 48 sekundah, ko je iz bližine zadel Srb Dušan Basta. V 64. minuti je na 2:0 s svojim osmim letošnjim zadetkom po lepi samostojni akciji povišal Antonio Di Natale, končni izid 2:1 pa je v 77. minuti postavil Francesco Bolzoni, ki je Samirja Handanovića premagal z neubranljivim strelom.
Trener Udineseja Francesco Guidolin je zmago posvetil 1.500 navijačem, ki so v četrtek odpotovali v Madrid in tam videli visok poraz Udineseja proti Atleticu v Evropski ligi (4:0). Na tej tekmi so priložnost dobili predvsem tisti nogometaši, ki sicer igrajo manj.
Sculli mož odločitve v Rimu
Laziu je tri točke proti Parmi v 84. minuti zagotovil Giuseppe Sculli, ki mu je po prodoru v kazenski prostor podal Miroslav Klose.
11. krog:
PALERMO
- BOLOGNA 3:1 (1:0)
Zahavi 13., Silvestre 52., Iličić 74.; Ramirez 87.

Palermo:
Tzorvas, Pisano, Silvestre, Cetto, Balzaretti, Migliaccio, Bačinović (76./Aguirregaray), Acquah, Iličić, Zahavi (63./Bertolo), Hernandez (20./Lores Varela).

Bologna: Gillet, Raggi (59./Garics), Loria, Cherubin, Morleo, Perez, Mudingayi (68./Pulzetti), Kone, Ramirez, di Vaio, Acquafresca (56./Gimenez).

Sodnik: Daniele Orsato

NOVARA - ROMA 0:2 (0:0)
Krkić 73., Osvaldo 76.

Novara: Fontana, Morganella, Paci, Centurioni, Gemiti, Marianini (75./Jeda), Porcari, M. Rigoni, Mazzarani (53./Pinardi), Meggiorini, Morimoto (62./Giorgi).

Roma: Stekelenburg, Rosi (79./Jose Angel), Cassetti, Burdisso, Taddei, de Rossi, Gago, Greco (62./Krkić), Pjanić (87./Perrotta), Osvaldo, Lamela.

Rigoni 66.
Jokić je sedel na klopi, Cesar (oba Chievo) je počival zaradi kartonov.

LAZIO - PARMA 1:0 (0:0)
Sculli 84.

MILAN - CATANIA 4:0 (2:0)
Ibrahimović 7./11-m, Robinho 24., Lodi 69./ag, Zambrotta 72.

UDINESE - SIENA 2:1 (1:0)
Basta 1., Di Natale 64.; Bolzoni 77.
Handanović (Udinese) je branil vso tekmo.
Preloženo zaradi poplav:
GENOA - INTER

NAPOLI - JUVENTUS

UDINESE 10 6 3 1 13:4 21 LAZIO 10 6 3 1 16:8 21 MILAN 10 6 2 2 23:14 20 JUVENTUS 9 5 4 0 15:7 19 PALERMO 10 5 1 4 14:12 16 NAPOLI 9 4 2 3 13:7 14 ROMA 10 4 2 4 13:11 14 CATANIA 10 3 5 2 12:16 14 SIENA 10 3 4 3 12:8 13 CAGLIARI 10 3 4 2 9:10 13 ATALANTA (-6) 10 5 3 2 13:12 12 GENOA 9 3 3 3 13:12 12 FIORENTINA 10 3 3 4 10:9 12 CHIEVO 10 3 3 4 8:11 12 PARMA 10 4 0 6 12:18 12 BOLOGNA 10 3 1 6 9:16 10 INTER 9 2 2 5 11:16 8 LECCE 10 2 2 6 8:16 8 NOVARA 10 1 4 5 12:19 7 CESENA 10 0 3 7 3:13 3