Tjaša Kysselef je bila v soboto na preskoku tretja, v nedeljo pa je na parterju osvojila sedmo mesto. Foto: www.alesfevzer.com

Kysselefova je v posamičnih finalih nastopila še drugič ta konec tedna. Dan po tretjem mestu na preskoku je bila sedma z oceno 12,133. Najboljša je bila Hrvatica Ana Đerek z oceno 13,533. Na drugem mestu je končala Grkinja Ioanna Xoulogi (12,733), na tretjem pa Turkinja Demet Mutlu (12,566).

Sašo Bertoncelj, ki na prejšnji tekmi v Melbournu ni videl finala (v kvalifikacijah je napravil napako pri seskoku), je v finalu konja z ročaji naredil napako in padel z orodja. Nekaj težav je imel tudi pred seskokom, dobil pa je oceno 11,466.

"Malo nezbranosti je bilo ... To je težava letošnje sezone," je povedal Bertoncelj.

Na vrhu konja z ročaji je končal Kitajec Hao Weng z oceno 15,100. Družbo na zmagovalnem odru sta mu delala Chih Kai Lee iz Tajvana z oceno 14,766 in Japonec Takaaki Sugino z oceno 14,766.

Pred telovadci je zdaj pot iz Azerbajdžana v Doho, kjer jih od srede do sobote čaka nov svetovni pokal. V Katar potujejo isti slovenski tekmovalci, kot so nastopali v Bakuju.