Po dva gola sta za Olimpijo dosegla brata Pance. Foto: Iztok Novak
Rok Tičar
Rok Tičar je na Bledu domačo mrežo zatresel trikrat. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Pred 800 gledalci so zeleno-beli brez težav premagali večne tekmece. Od tujcev je za Olimpijo nastopil le Jan Chabera, preostalim pa je Hannu Järvenpää namenil počitek. V postavi ni bilo niti Boštjana Goličiča, tako da so zmaji zaigrali le s 14 "drsalci" in dvema vratarjema. V zadnji tretjini je v golu priložnost dobil tudi mladi Matic Boh.

Po dvakrat sta zadela brata Erik in Žiga Pance, med strelce pa so se vpisali še Anže Ropret, David Sefič, Domen Vedlin in Aleš Mušič. Edini gol za Slavijo je dosegel Luka Šimunovič, ki je izenačil na 1:1.

Jeseničani so povsem nadigrali Blejce. V drugi tretjini so aktualni državni prvaki dosegli kar sedem golov. S po tremi zadetki sta se izkazala Rok Tičar in Marjan Manfreda, dvakrat je zadel Marc Cavosie, po enkrat pa so bili uspešni Tomi Hafner, Anže Kuralt, Doug Nolan, Mitja Robar in Robert Sabolič.

Triglav v skupini A in Olimpija mladi v B sta bila prosta.