Nemški navijači so se kot zadnji razveselili polfinala. Foto: EPA

Pred današnjimi tekmami zadnjega kroga v skupini 1 so se s polfinalom spogledovale Nemčija, Avstrija in Madžarska, odločitev o udeležencih zaključnih bojev v Kölnu je bila znana že pred današnjo zadnjo tekmo v Areni Lanxess med Nemčijo in Hrvaško, ki jo je na koncu dobila Hrvaška (24:30). Za tovrsten razplet sta poskrbela Islandija in Francija. Prva je premagala uspešnico letošnjega turnirja iz Avstrije s 26:24, druga pa je bila boljša od Madžarske s 35:32.

Prvo mesto je tako osvojila Francija z desetimi točkami, Nemčija jih je zbrala pet, Madžarska, Avstrija in Islandija po štiri, na zadnjem mestu pa je Hrvaška s tremi.

Slovenci za peto mesto proti Madžarom
Aleš Pajovič je selektor Avstrije, najprijetnejšega presenečenja EP-ja. Foto: EPA

Vrnitev Pajovičeve vrste, a zmaga vseeno islandska
Avstrijci so ob polčasu zaostajali z 8:14. Drugi polčas so dobro začeli, z delnim izidom 8:1 so prevzeli vodstvo (16:15). Islandci so z boljšo igro znova povedli (20:22). V 55. minuti so Avstrijci izenačili (23:23). Islandci so zadeli (23:24). Avstrijci so imeli dve priložnosti za izenačenje, a jih niso izkoristili. Islandci so bili na drugi strani uspešni in v 58. minuti so vodili za dva zadetka (23:25). Viggo Kristjansson je zadel sedemmetrovko za potrditev zmage Islandcev v 59. minuti (24:26). Varovanci Aleša Pajoviča, ki so pozitivno presenetili na EP-ju, niso več v igri za 5. mesto.

Francozi so dosegli novo zmago. Foto: EPA

Francozi upravičili vlogo favorita
Madžari so proti favoriziranim Francozom povedli z 1:4. Za 3 so vodili tudi pri izidu 3:6. Francija je v 11. minuti izenačila (8:8) in nato tudi povedla (9:8). V prvem polčasu je vodila za šest zadetkov (20:14), Madžari pa so z delnim izidom 0:4 zaključili ta del igre (20:18). Madžari so dobro serijo nadaljevali tudi na uvodu drugega polčasa, izenačili so (20:20). Nicolas Tournat je zadel prvi gol za Francijo v drugem polčasu (21:20). Francija je povedla za 3 (26:23). Prednost je v 58. minuti povišala na +4 (33:29).

Hrvati presenetili Nemce
Na zadnjem obračunu so Hrvati presenetili Nemce. Blestel je vratar Dominik Kuzmanović, ki je zbral kar 22 obramb, Igor Karačić pa je dosegel šest golov. Pri gostiteljih sta bila najučinkovitejša Johannes Golla in Sebastian Heymann, oba sta dosegla po štiri zadetke.

V skupini 2 so si danski in švedski rokometaši že pred zadnjim krogom izborili nastop v polfinalu, v boju za tretje mesto pa so Slovenci izkoristili neodločen izid med Portugalci in Nizozemci ter po zmagi nad Dancem pobrali zadnjo hamburško vozovnico za Köln. Danska je zbrala osem točk, Švedska in Slovenija po šest, Portugalska pet, Norveška štiri, Nizozemska pa eno točko.