Gianluca Vallini je ubranil vseh 27 strelov. Foto: SŽ Olimpija

Zaradi bolezni glavnega trenerja Anttija Karhule je zmaje vodil pomočnik Jarmo Sainio. V vlogi pomočnika je bil športni direktor Anže Ulčar.

Halmo spretno spremenil smer ploščka v zraku
Ljubljančani so bili v prvi tretjini popolnoma enakovredni tekmeci, toda domači vratar Gianluca Vallini je bil zanesljiv. V deveti minuti je Taneli Ronkanen v zadnjem trenutku preprečil protinapad gostiteljev in prejel dve minuti kazni. Davis Vandane je streljal z modre črte, pred vrati pa je Michael Halmo sijajno preusmeril plošček v mrežo. Lukaš Horak je bil nemočen.

Dodero prejel kazen igre
Po minuti in pol igre v drugi tretjini so se zmaji znašli v velikih težavah. Branilec Charlie Dodero je s konico palice zadel Connorja Forda v trebuh. Sodnik Viki Trilar si je na zahtevo trenerja Glena Hanlona ogledal počasni posnetek in zaradi bodenja s konico palice dosodil pet minut in še disciplinsko kazen igre za Dodera. Vseskozi je bilo vroče pred vrati Horaka, ki se je večkrat izkazal, a mu ni uspelo preprečiti zadetka Christiana Thomasa. Ob prednosti igralca več je z močnim diagonalnim strelom povečal prednost na 2:0 v 26. minuti.

Tudi v drugi tretjini so bili slovenski prvaki kljub kaznim nekajkrat nevarni, najbolj napadalec Trevor Gooch, ki pa niti iz najbolj ugodnega položaja ni matiral Vallinija.

Mantenuto odlično končal protinapad
Sredi zadnje tretjine so imeli zmaji prednost igralca več, ko je bil izključen Halmo. Neuspešno so pritiskali. Ko se je kazen iztekla, je Halmo s kazenske klopi krenil sam proti vratom. V idealnem trenutku je podal do Daniela Mantenuta, ki je z bekhendom poslal plošček pod prečko za končnih 3:0.

Zgoščen praznični spored tekem
Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 36:27. Do konca koledarskega leta čakajo zmaje še tri tekme. V torek bodo v Tivoliju gostili celovški KAC, dva dni zatem sledi gostovanje v Salzburgu. Morda celo najpomembnejša tekma bo na sporedu naslednjo soboto, ko na Celovško 25 prihaja Asiago. Obeta se izjemno napet boj za 10. mesto, ki še vodi v dodatne kvalifikacije.