Trevor Gooch je edini zadel za zmaje. Tretji strelec lige je vpisal že 50 točk v tej sezoni (21 golov in 29 podaj). Foto: SŽ Olimpija

Že na uvodnih treh tekmah medsebojnih tekmah so bili zmaji daleč od uspeha (1:7, 2:6 in 2:5). Tokrat so dobili prvo tretjino, vodili so do 26. minute, po zaostanku pa igra ni več stekla. Vorarlberg ima odličen prvi napad, igra zelo agresivno in s pokrivanjem po celotnem igrišču je znova povzročal Olimpiji ogromne težave. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 21:36.

Ljubljanski hokejisti imajo sedem krogov pred koncem rednega dela skoraj že zagotovljene dodatne kvalifikacije za končnico, kamor se bodo uvrstila moštva na mestih od 7 do 10 po rednem delu tekmovanja, saj imajo velik naskok pred enajstim Dunajem. Obstaja še nekaj teoretičnih možnosti za skok na šesto mesto, ki kot zadnje omogoča neposredno uvrstitev v končnico.

Gooch izkoristil natančno podajo Pavlina
Zaradi poškodb so tokrat manjkali Rok Kapel, Nejc Stojan, Jaka Sodja in Aljaž Predan.
Olimpija je povedla v 6. minuti, ko je Žiga Pavlin z natančno podajo z desne strani našel Trevorja Goocha. Tretji strelec Lige IceHL je dosegel 21. zadetek v letošnji sezoni. Gostje so po zaostanku prevzeli pobudo in zbrali več strelov, toda vratar Lukaš Horak ni klonil.

Van Nes in Erne kronala premoč Vorarlberga
Vorarlberg je stopnjeval pritisk v drugi tretjini, igra je vseskozi potekala pred vrati Ljubljančanov. V 26. minuti je najboljši strelec lige Steven Owre zadel prečko, odbit plošček je Daniel Woger poslal pred vrata, kjer je Guus van Nes iz bližine zatresel mrežo.

Po pol ure igre je Oskar Maier hitro zadrsal s ploščkom za vrata Olimpije in podal pred gol, kjer je Luca Erne le še potisnil plošček v prazno mrežo za vodstvo gostov. Ljubljančani niso uspeli resneje zapretiti. Razmerje v strelih na vrata po 40 minutah je bilo 13:25.

Maver ob prednosti igralca več potrdil zmago gostov
V zadnji tretjini so zmaji poskušali priti do izenačenja, vendar si niso pripravili pravih priložnosti pred vrati Davida Madlenerja. V 55. minuti je moral na kazensko klop Miha Beričič zaradi spotikanja. Gostje so že po 13 sekund unovčili prednost igralca več. Owre je streljal malce z leve strani, slovenski reprezentant Luka Maver pa je spretno podstavil palico in spremenil smer ploščka, ki je končal v mreži za 1:3. To je bil njegov deseti zadetek v letošnji sezoni.

Ljubljančani so že več kot tri minute pred koncem zaigrali brez vratarja, a se pritisk ni obrestoval. Christian Bull je 57 sekund pred koncem zatresel prazno mrežo za potrditev zaslužene zmage Vorarlberga.

Karhula: Res so neugodna ekipa, ki nam ne leži
"Mislim, da smo odigrali najboljšo tekmo proti Vorarlbergu. Povedli smo, nato smo imeli priložnosti tudi za izenačenje na 2:2. Ni nam uspelo. Mislim, da so bili tokrat malce boljši. Res so neugodna ekipa, ki nam ne leži," je povedal trener Antti Karhula.

Mašič: Cilj je šesto mesto, a realnost so dodatne kvalifikacije
"Štiri tekme in štirje porazi proti Vorarlbergu. Ne leži nam njihov sistem igre. Dosegli smo le en zadetek, kar je premalo za uspeh. Naredili smo tudi nekaj neumnosti, imeli smo šest igralcev na ledu. Zdaj je le še nekaj tekem do konca. Cilj je še vedno preboj na šesto mesto. Realnost so dodatne kvalifikacije za končnico
," je poudaril branilec Bine Mašič, ki se je hitro ujel s soigralci. Maja 2021 je Jeseničanom zagotovil zadnji naslov državnega prvaka, v torek pa se bo srečal z železarji v Tivoliju.

Pavlin: Ekipa ima velik potencial in ne smemo se zadovoljiti z devetim mestom
"Igra Vorarlberga nam očitno ne ustreza. Začeli smo dobro, nato pa je sledil mrk v drugi tretjini. Prejeli smo dva zadetka, lahko bi pa še kakšnega. Imajo odličen "power play" in tako so tudi dosegli tretji zadetek," je razmišljal Žiga Pavlin.

Kapetan je pogledal tudi na trenutno lestvico in ni bil preveč zadovoljen: "Ekipa ima velik potencial in ne smemo se zadovoljiti z devetim mestom in kvalifikacijami za končnico. Sezona je lahko hitro končana. Moramo imeti višje cilje."

Popravni izpit proti Innsbrucku v soboto
V soboto ob 18.00 v Tivoli prihaja Innsbruck, ki je trenutno na petem mestu in nujno potrebuje točke v boju za neposredno uvrstitev v končnico.