S tem je članica ljubljanske Olimpije odplavala tudi normo za nastop na olimpijskih igrah prihodnje leto v Parizu.

Lasten rekord, s katerim je poleti v Dublinu osvojila zlato medaljo na evropskem prvenstvu do 23 let, je 23-letna Ljubljančanka popravila za šest stotink sekunde.

"Kot bi se mi odvalil kamen od srca. Zdaj se bom lahko v miru pripravljala na Pariz in mi na to ne bo več treba misliti. Dolgo sem lovila to normo. Že nekaj časa sem vedela, da imam ta rezultat in bilo je le vprašanje časa, kdaj mi bo uspelo. Pričakovala sem ga že na svetovnem prvenstvu v Fukuoki," je povedala Klančar.

S 24,18 se je zmage veselila svetovna podprvakinja Poljakinja Katarzyna Wasick, tretje mesto je zasedla evropska prvakinja na 100-metrski razdalji, Nizozemka Marrit Steenbergen (24,82).

Že v soboto je Neža Klančar v Rotterdamu osvojila tudi drugo mesto na 100 m prosto.

Premora zanjo ne bo. Iz Rotterdama bo že v ponedeljek nadaljevala pot na EP v kratkih bazenih v Romuniji, kjer se bo glede na odlično formo prvič v karieri podala tudi v boj za medalje.